1. 1.
    yurdum insanına en anlamsız gelen sözdür. zira her yer çocuk dolu. artık o çocuk sesleri insana neşe yerine keder vermeye başlıyor. hani bazı insanlar hayatlarının bazı dönemlerinde karamsar olurlar. bende çocuklu oluyorum. etrafımda çocuklar oluyo. nereye gitsem çocuk. bir değil beş değil bitmiyorlar. arının çiçeğe gitmesi gibi hepsi bana geliyor. hayır sevimli bir abi de değilim ki ona rağmen seviyorlarda. hayır dövemiyorum da bir de.

zaten bu cümleyi büyük ihtimalle 43 çocuk yapan amcalar teyzeler yanlış anlamış. yani tüm sorun odur bence. bakılabilecek derken gözle görülebilecek anlamında anlamışlar. yoksa yuh yani.
    ... kobrullah
  2. 2.
    türklerin pek beceremediği durumdur.
    1 ... thelastturc
  3. 3.
    (bkz: bir stres giderme yontemi olarak cocuk yapmak).
    ... hitman
  4. 4.
    akla ''bill gates 1000 tane çocuk yapsın o zaman'' sözünü getiren cümledir.bakmak önemli değil ilgilenmekte lazım önermesiyle çürütülen önermedir.
    ... xqceramicsii
  5. 5.
    bakip odaklanilan alani dolduracak kadar cocuk yapmaktir.

bu da gorus mesafesine gore degisen bir sayidir.

yani soyle oluyor;
    insanlarda binokular gorus acisi (y=120) derecedir.
    maksimum gorus uzakligina r dersek gorus alanimizi verecek olan formul budur;
    a = [pi*(r^2)*y] / 360
    (pi=3)
    a = r^2 * 3 * 120 / 360

izlenecek alanin tamamisu formulden hesaplanir;
    a = r^2

bir cocugun izdusum alani yaklasik 40 cm^2 yani 0.004 m^2 ise;

bakilabilecek kadar cocuk sayisini veren formul budur;

n = (r^2)/(0.004)
    __________________*
    sonuc olarak; ne kadar uzagi gorebiliyorsaniz o kadar cocuga bakabilirsiniz.

ornegin 50 metreyi net bir sekilde gorebiliyorsaniz;
    (50 * 50) / 0.004 = 625 000 cocuga rahatlikla bakabilirsiniz.

not: bu formulu sinav sirasinda salonu/amfiyi/sinifi gozetleyen kisinin sizi gorme olasiligini hesaplamada da kullanacagiz.

edit: karakter kodlamasi.
    3 -1 ... revolter00
  6. 6.
    en makul olan çocuk yapma stratejisidir.
    1 ... mavibaron
  7. 7.
    türkiyede hala algılanamamış önermedir.
    çocuk yapımına ezelden karşıyım zaten ben.
    yapmayın efendim çocuk mocuk. bir hayatı mahvediyorsun başta. bir mi dedim pardon. ayarı kaçıranlar 11lik takım düzüp ,göğe erdiriyorlar biyerlerini.
    bu dünyaya çocuk getirilmez efendim.getireninde yaptığı bencillikten başka bir halt değildir.
    1 ... chatlak
  8. 8.
    En başta Türkiye'nin başbakanının insanlar kendine bakamıyorken üç çocuk yapın demesi ile yıkılan kavramdır.
    -1 ... maynax91
  9. 9.
    başbakana karşı çıkmaktır. adam en az 3 diyor siz ne diyorsunuz ya tey allahım. asgari ücret bile alıyorsan en az 3 tane yapacaksın işte. bi dinlemediler şu adamı.
    1 ... portobello cadisi
  10. 10.
    Ülkemizde algılanmıştır ama şu şekilde algılanmıştır.
    Bir koltuğa oturacaksın, çocukları 5m ötede yan yana karşına dizeceksin. başını oynatmadan gözlerini çevirerek sıranın başını ve sonunu görebiliyorsan bakabileceğin kadar çocuk yapmışsındır.
    2 ... udnapistim