Advertisement

 1. 1.
  seni de anlıyorum akp'li.

  'bastım tekmeyi reisimle, girdim komutanın odasına' minvalinde kahramanlık hikayeleri anlatıp sana 'çomar' diyen kitleye böbürlenmek istiyorsun ama gel iki dakika bir konuşalım seninle.

  mevcut darbe girişimi esnasında, hayatını kaybeden polis, asker ve siviller üzerinden kimse 'sahtedir. ketçap sosu döküp, köprüde ölü numarası yapıyorlardır' demiyor.

  ancak karşımızdaki kişi 'üç beş adam gönderir, suriye'ye füze attırırım' diyecek kapasitede bir insan. sadece padişahlık ve halifelik hayali için askerlerini, polislerini ve akabinde halkını pisi pisine suriye bataklığına çekip ölüme gönderecek tiynette bir zihniyet.

  ayrıca bugün burada 'ölen masum halk' edebiyatı yapan akp'lilerin ikiyüzlülükleri karşısında hakikaten midem bulanıyor. daha düne kadar 'o emri ben verdim' deyip kendi resmi ordusu olan polis teşkilatı ile gezi'de gençleri öldüren, gayriresmi ordusu olan ışid ile sivilleri havaya uçuran bir adamı savunan ve devamında maçlarda 'ölen masum halkı' yuhalayıp, yas ilan edilmişken köprü açılışında göbek atan sen değilsin sanki.

  anlıyorum, tanka tekme atarak ya da tependen geçen f-16'lara korna çalarak darbeyi bitirdiğine inanmak senin zekana göre gayet olası. amma velakin kuzey ırak'ta nokta atışları yaparak hedefleri ıskasız vuran tsk eğer gerçekten meclisi ya da aksaray'ı havaya uçurmak istese, yapamaz mıydı sence? ama meclisin kapısını ya da aksaray'ın çiçek tarhını bombalıyor nedense.

  aynı şekilde eğer 'ya hep ya hiç' kafasında darbe yapan bir tsk olsaydı bugün, çünkü işin sonunda vatana ihanet suçu var, şu an atatürk havalimanı'nda miting düzenleyen recep tayyip erdoğan'ı bir f-16 ile ortadan kaldıramaz mıydı sence?

  dünyanın en güçlü ordularından birisi olan tsk gerek hava kuvvetleri gerek de kara kuvvetleri ile bu işi ciddi bir biçimde organize etmiş olsaydı, sokağa dökülen senin gibi göbekli, koşturmayı beceremeyen, düzensiz, silahsız bir kitle karşısında topu, tüfeği, tankı ve savaş uçağı ile sana ciddi ciddi teslim olup boyun eğeceğini falan mı sanıyorsun? gerçek misin sen?

  ortada yanlış olan bir şeyler var. ağır dezenformasyon ve sonu iç savaşa kadar gidecek tek taraflı provakason var. resmen cihat çağrısı yapan, sürekli sela okuyan camilerden bahsetmiyorum bile. birileri tarafından bilinçli olarak vatan sevgisi kullanılan, sonra yarı yolda bırakılan ve son nefesini senin gibi insanlığını yitirmiş, ışid sempatizanları tarafından kafası kesilerek veren askerler var.

  keşke tüm bunları bir oturup sorgulayabilsen. keşke. ama o zaman akp ile ne işin olur.

  [ALINTI]
  ... berarkblog