1. 1.
  (bkz: makriköy)
  1 ... vernon sullivan
 2. 2.
  türkü barlarıyla meşhur bir semt.
  2 ... aspirin
 3. 3.
  (bkz: bakırköyspor)
  2 ... electronica
 4. 4.
  ruh ve sinir hastalıkları hastanesi vardır.manisa ruh ve sinir hastalıkları hastanesinin en büyük rakibidir.ikisi piyasada kapışır.
  4 ... pavell
 5. 5.
  kendimi bildim bileli yaşamımı sürdürdüğüm ilçe. haftasonları ve tatillerde carousel ve galleria istanbul un çeşitli yerlerinden gelenlerin akınına uğrar. sakinleri o zamanlar pek dışarı çıkmamayı yeğlerler. ayrıca trafik tam bir problemdir hele ki park mevzuna hiç girmeyelim amma velakin severiz gene de...
  4 ... steve
 6. 6.
  istanbul'da dershanelerin en bol bulunduğu güzel yer.sahili vardır,carousel,galleria vardır,özgürlük meydanı hafta sonları feci kalabalık olur.zeytinburnu'na,ataköy'e yakındır,ulaşımı gayet kolaydır.
  3 ... elendil
 7. 7.
  ayrıca town center da diger alışveriş merkezleri gibi hizmetini sürdürmektedir.akşamın belli vaktinden sonra magandaların kol gezdigi bir ilçe olarakta bilinmektedir. arka sokaktaki cafelere gidilmemesi saglıgınız için ve tinercilerden korunmak için iyi bir yöntemdir.
  (bkz: dershaneler sokağı)
  2 ... kacak kelebek
 8. 8.
  kış ışığını mükemmel taşıyan semt.
  4 ... veritaserum
 9. 9.
  Bakırköy Belediyesi, Osmaniye Mahallesi'ndeki Atatürk Yaşam ve Spor Köyü içerisinde yurttaşlara ücretsiz hizmet verecek ve yaklaşık 500 metrekarelik bir alanda kurulan Bakırköy Sağlıklı Yaşam ve Spor Merkezi ile ihtiyaç sahiplerine ücretsiz ilaç dağıtacak Halk Eczanesini açtı.
  1 ... nirvana
 10. 10.
  Bakırköy ün tarihi istanbulun tarihidir. Bakırköy Bizans döneminde eski önemini koruduğu gibi, aynı zamanda askeri ve siyasi bir merkez konumuna da gelmiştir. Bakırköy zamanla Jeptimun, Makrohori, Makriköy, 1925'de de bugünkü Bakırköy adını almıştır. ilçe sınırları içinde bulunan Yeşilköy ,Ayestefanos, 1877-78 de Rus işgaline uğramış ,3 Mart 1878,de Ayestefanos Antlaşması da burada imzalanmıştır. II. Abdülhamit burada tahttan indirilmiştir. Bakırköy' ün tarihi gelişiminde Fransız işgalinin pek çok etkisi görülmüştür. işgal daha sonra istanbul' un kurtuluşu ile ortadan kalktı. Cumhuriyet dönemine adım atıldı. Hepdoman, Bizans döneminde eski önemini koruduğu gibi, aynı zamanda askeri ve siyasi bir merkez konumuna geldi. istanbul 12. yüzyılda Latin imparatorluğu' nun bir parçası olunca Hepdoman da istanbul un kaderini paylaştı. Hepdoman adından başka Jeptimum adıyla anılan Bakırköy, Bizansın son dönemlerinde Makrohori Uzunköy olarak adlandırılıyor. 14. yüzyılın ortalarında Osmanlıların eline geçmesiyle, adı Makriköy e dönüştü. Türklerin Bakırköy e yoğun olarak yerleşmeleri 15. yüzyıllara rastlar. II. Abdülhamit döneminde gelişen ve köşklerle donanan Makriköy, 19. yüzyıl sonlarından beri istanbul''un bir ilçesi durumundaydı. 1925 te ulusal sınırlar içindeki yabancı kaynaklı adların değiştirilmesi sırasında, adı Bakırköy olarak belirlendi. ilçe sınırları içinde yer alan Yeşilköy Ayastefanos, tarihsel bakımdan önem taşımaktadır. 1877-78 Osmanlı-Rus Savaşı sırasında, Rus işgaline uğramış ve ünlü Ayestefanos Anlaşması ,3 Mart 1878, burada imzalanmıştı. Bir başka önemli olay da, 31 Mart olayını bastırmak için Selanik' ten yola çıkan Hareket Ordusu' nun 1909' da Ayestefonos' a gelmesidir. Burada toplanan Meclis-Milli, II. Abdülhamit' in tahttan indirilmesine karar vermişti. 2. Dünya Savaşı' nın sonlarında Fransız askeri işgali altında bulunması Bakırköy' ün tarihi gelişmesinde ayrı bir olaydır. işgal, istanbul' un kuruluşu ile ortadan kalktı, Bakırköy de Cumhuriyet dönemine adım attı. Tarihi gelişmesi içinde, Antik Çağ' dan günümüze çeşitli tarihi eser bırakan Bakırköy''ün önemli tarihi eserleri olarak, Bizans döneminden kalma Fildamı (Fildamı Sarnıcı), 17. yüzyıl Osmanlı mimarisini yansıtan Baruthane, aynı dönemde yapılan, ancak 1875''de Sultan Abdülaziz tarafından yeniden inşa edilen Çarşı Camii ve Çeşmesi, aynı dönemde yaptırıldığı sanılan Şifa Hamamı, 19. yüzyılda yaptırılan Bez Fabrikası (Bakırköy Pamuklu Sanayi Müessesesi), Yeşilköy yalıları, Bakırköy evleri, kiliseler, köşkler, Florya Deniz Köşkü sayılabilir.
  6 ... nirvana