1. 1.
    kahveye farklı bir aroma katmaz...

bu işsiz kalan bakır ustalarının kapital ticari hamlesidir...

bir kafede yıllar ca garsonluk yaptım... ve en eliti de en gurmesi de kahveyi makinada yaptığımızı anlamadı...

hatta bir gün söyle oldu...

böyle elit bir istanbul beyefendisi mersedesi falan var tatile gelmiş oturdu kafeye yoğun bir saat ha bide elimiz kolumuz bağlı... türk kahvesi istedi sigarasını yaktı oturdu... bende hemen makinada yapıp götürdüm... adam bu hızıma şaşırdı... kahveden bir yudum aldı ve... makinada mı yaptın delikanlı dedi... evet efendim... dedim rica etsem bana bakır cezvede yapar mısın... yoğunuz ama denerim dedim aldım kahveyi döndüm... ama bizim mutfakta cezve yok tabi ki... ben de 10 dakika bekledim... o arada bulaşıkları falan makinaya attım adam beni dışarda fark etmesin diye patron soruyor oğlum neden bu işi şimdi yapıyorsun... bir dakika abi dedim anlatıcam... sonra aynı hızda yaptım kahvesini götürdüm... adam bir yudum aldı ve işte bu dedi... giderken de hem geri yolladığı kahvenin de parasını ödedi hemde bu yoğunlukta bu emeğim için güzel de bir bahşiş verdi bana... olanı patrona anlatınca katıla katıla güldük... hizmet sektöründeki adam yer mi bu gurmelik numaralarını...
    1 ... uzay muhtari