1. 1.
    Audi lan o audi. Kadin affetse o araba afetmez.

Tn: kadin dovmek bu dunyada almasi gereken en buyuk cezalardan biri.
    5 -4 ... flying spagetti
  2. 2.
    erkegin vardir bir bildigi diye dusundugum durum. kadin dedigini azicik doveceksin.
    5 -33 ... dr harleen quinzel
  3. 3.
    istanbul/bahçelievler de iyice tuhaf bir yer oldu. Efendime söyleyeyim kedi kaybolur, kadın dövülür.

Önceden bağcılar ve güngören gibi elit semtlere yakın olması nedeniyle dalga geçiyordum ama harbiden yaşanmaz galiba burada.
    6 ... miyava
  4. 4.
    Kadın döven kişilerin ekseriyeti özgüvensizdir, korkaktır. Hatayı hicbir zaman kendinde bulmaz. Sorun hep kadındadır. Bu sebeple toplumdan soyutlanması gereken ruh hastası manyaklardir.

Ama ne yazık ki bunlar iki günde salınıveriliyor. Yine bir başka kadını dövmek üzere yola çıkıyorlar. Bizi en çok üzen de bu oluyor.
    11 -1 ... insan olmaya ceyrek kala
  5. 5.
    Kadin hak etmistir.acik ve net.
    2 -13 ... atechso
  6. 6.
    amk kadın hak etmiş olsa bile erkek adam! bunu nasıl kendine yakıştırır??
    3 ... di anforgivin
  7. 7.
    baştan beri maganda olan bir herifle sevgili olarak bugünlere zemin hazırlamış kız.

herif orospu çocuğu ama bu herifi bile bile kabul etmek de kendi düşen ağlamaz mı desek ne desek aq.

kadına şiddet olaylarında artık kadınların da eş-sevgili seçimlerini konuşmak gerekiyor. nerede böyle evrimini tamamlamamış vahşiler varsa onları buluyorlarsa daha ne diyelim...
    4 ... system error
  8. 8.
    Şimdi bu ülkede on binlerce kadın haksız şiddet görüyor. Bu bir gerçek. Çoğunluğu da evde kapalı kapılar ardında görüyor.

Yani üzücü de olsa bunlar dar anlamda ülkenin, geniş anlamda dünyanın gerçekleri. Birileri trollük yapıyor diye olacak şeyler değil. Uygarlık tarihinden beri mevcuttur bu durum.

Kanunda bunu daha detaylandıracak düzenlemeler olmalı. Nasıl bir çocuk, bir engelli dövüldüğünde fiziksel zaafiyeti kullanılıyorsa, kadınlar için de aynı şey getirilmeli.

Daha geniş anlamda psikolojik şiddeti de bitirmek için gereken şey eğitim.

Bunlar olaydan bağımsız yorumlar. Gelelim olaya.
    Ben bu durumlarda bilmeden konuşmaya tövbeliyim.
    Bizim sokakta bir adam bir kadını allah ne verdiyse dövüyordu milletin ortasında. Camdan gördüm. Sokakta kim varsa üşüştüler adamın başına; adamı itip kaktılar.

Adam 'abi bakıcı diye aldık çocuğumun üstünde sigara söndürmüş ya' diye feryat etmeye başladı.

Ben bu olaydan beri içini bilmediğim olayı yorumlamıyorum. Mesleğim gereği de kaynanasının yemeğine zehir katan, çocuğunu hortumla döven v.s kadınlara da çok rastladım.

Suçlu suçsuz ayrımını yapması gereken makama bırakmak lazım. Yapacağımız şey adli makamlara ulaştırmak ki yapılmış, ve haksız şiddet nasıl engellenir, kadın şiddetinin önüne nasıl geçilir kafa yormak.
    4 ... raduyev
  9. 9.
    Üzmüştür. Her an sevişmeye başlayacaklar gibi bir sahne bekliyordum. Yanıldım. Arabalar kaliteleştikçe insanlar kalitesizleşiyor galiba.
    4 ... sairceketli
  10. 10.
    kanuni bir duzenleme yapilmali ve siddet uygulayan insanlara cesitli cezalar verilmeli. Kamu cezasina da raziyim. Mesela 1 sene cami tuvaleti temizlesin. veya cezaevi tuvaleti temizlesin. Veya yuklu para cezalari

Kadina siddet demedim bak. Herhangi canliya siddet.
    3 ... saldirayterk