bugün

başlığın asıl olmak istediği şekil 'bağlantının yavaşlığından parayı vuran internet kafe sahibi' idi. ama bir hayli uzun kaçtı.

adresi yazarsın 2 dakikada açılır, bi pencereyi tıklarsın bir buçuk dakikada açılır, arada sırada beyaz ekran görünür filan. yani burada harcanan zaman olması gerekenin tam iki katıdır. misal ben buraya oturalı 26 dakika olmasına ve hemen sözlüğü açmama (açmak istememe) rağmen, sözlüğün sağ kutucuğunda 17 dakikadır online olduğum yazılı. 9 dakika girmeye çalışmışım.

buradan hareketle, internet hızının düşük oluşu tamamen kafe sahibinin lehine. ha, derseniz ki 'bir daha gelmezsin ve müşteri kaybetmiş olur. böylece karı olmaz, aksine zarara çakar' ben de şu cevabı veririm: mahalledeki tek internet kafe bu lan!

edit: mahallemi bilmiyorsunuz, dağın başı lan, ağlatmayın beni.
milleti kazıklayan internet kafe sahibidir. çözümü başka bir internet kafeye transfer olmaktır.**
özellikle internete bağlanma alternatifinin çok fazla olmadığı köy,kasaba gibi mahllerde kafe işleten şahısların,en ucuz ve en yavaş bağlantıyı bağlatarak gerçekleştirmeye çalıştığı kendi çapındaki büyüme stratejisidir.