1. .
  Simple Man / Sıradan Erkekler (1992)

  Bağımsızlar arenasının en seçkin isimlerinden Hal Hartley kendine özgü bir sinema evrenine sahip ender Amerikalı yönetmenlerden biri.

  Simple Man, bütün Hartley filmleri gibi yönetmenin hayal gücünün ürünü olan sıra dışı karakterlerle dolu. Yani Hartley, kafa bulmaya filmin adıyla başlıyor. Adamlar ve Kadınlar birer Hartley karakteri olduğu için hiç de sıradan değiller. En azından öteki fanilerin gözünde. Olaylar da öyle. Mekanlar ise biraz daha aşina sayılır.

  Filmde Ned Rifle diye bir karakter var. Onu Jeffrey Howard diye biri oynuyor. Filmin müziğini yapan kişinin adı da aynı. Hartley gerçektende üslubunun imzası filminin daha ilk 5 dakikasında rahatlıkla tanınan bir yönekmen, Şimdilik, bir "kült film" yaratıcısı olarak isim yapmış durumda. ileride daha geniş kitlelere hitap eden şöhret sahibi bir yönetmen olup olamayacağını bilemeyiz.

  Bu filmde, çok farklı insanı alışılmışın yürek boğucu çiğnenmiş yollarından uzaklaştıran bir dünya var. Sıradışı hikayeleri zeka ve espri dolu diyaloglarıyla büsbütün güçlenmiş bir film.iyi seyirler
  1 ... 05snoopdogg05
 2. .
  (bkz: jim jarmusch)
  ... santa ernesto