1. 1.
  solunum, yutkunma zorlukları yaşatan ve sürekli iltihaplanan bademciklerin uzman kişiler tarafından alınması ameliyatı. bu ameliyat, tüm ameliyatlar arasındaki en basit operasyonlardan biridir. kişi o gün içerinde taburcu edilir. bu ameliyatı olan kişi 1 hafta boyunca beslenmesine dikkat etmelidir. *
  6 ... asiti kaçmış kola
 2. 2.
  (bkz: french kiss)
  5 -1 ... dabaddah
 3. 3.
  çocukken iltihaplanarak başa bela olan lenfoid hücrelerden oluşmuş yapıların küçük bir operasyonla alınmasıdır. benim de başıma gelmiş olan bir hadisedir. sonrasında bol bol dondurma yediğimi ve vişne suyu içtiğimi hatırlıyorum.
  4 ... kiyisiz deniz
 4. 4.
  (bkz: tonsillektomi)
  3 ... ditty
 5. 5.
  dünyanın en basit ameliyatı gibi görünse de, güzel ülkemde! yapıldığında bir çocuğun ölümüne neden olabilen ameliyat.
  6 ... beyazyelkenli
 6. 6.
  kizimin 8 yasina kadar yakasini birakmayan lanet hastalik. ameliyat sonrasinda 1 hafta icinde tamamen iyilesme gerceklesiyor. operasyon sonrasi dondurma yenilirse bademciklerin yerinin kanamasi onlenmis oluyor.
  ... calemityceyn
 7. 7.
  immün sistemin önemli üyelerinden biri olan faringeal tonsilin alınması işlemi.

  (bkz: bademcik)
  ... sexen
 8. 8.
  bademciklerin doktor kararıyla alınması. operasyondan sonraki ilk 1 hafta kusulur.
  -1 ... novakatinamite
 9. 9.
  bademciği sürekli şişen ve nihayetinde apse halini alan bünyelere uygulanan ameliyat. ameliyat sonrası yokluklarını feci şekilde hissedersiniz. kısa süreli bir özlem yaşar ancak buzlu kola içebilmenin keyfini alınca bu özlem yerini mutluluk ve özgürlük hissine bırakır. ayrıca bir süreliğine de hapşırma şekliniz değişir.
  3 ... fata morgana
 10. 10.
  kuzenimin olmadan önce herönüne gelene söylediği veneredeyse cami minaresinde bağırmaya niyetlendiği ancak yarım saat bile sürmeyen ameliyatı.
  ... safir