1. 1.
  -bir bacağı,öteki bacağın üzerine koymaya denir.
  -erkek ve kadınlarda farklılık gösteririr.
  -büyüklerin yanında bacak bacak üstüne atmak,saygısızlık olarak değerlendirilir.
  -uzun süreli bacak bacak üstüne atarak oturmak,ayakların uyuşmasına neden olabilir.
  9 ... asiti kaçmış kola
 2. 2.
  bayanlara yakışan hadisedir.
  4 ... trinfr
 3. 3.
  iskambil oyunlarında iki kişinin arka arkaya yere bacak atması ile ortaya çıkan hadise.
  8 -3 ... narsil
 4. 4.
  klasik bacak bacak üstüne atmak;savunma,gerginlik,çekingenlik,yorgunluk anlamına gelebilir.diğer hareketlerle birlikte yorumlamak daha doğrudur.kollarla birlikte ise,savunmacı ve kopmuş demektir.hemen soru sorun ve konuya dahil edin.
  3 ... toplum dü$manı
 5. 5.
  türk kültüründe aile büyüklerinin yanında yapılması ayıp karşılanan oturma şekli. saygısızlık olarak algılanması gayet hoştur bence. belkide dünyanın hiçbir yerinde böyle br kültür yoktur.
  6 -4 ... bayermuhen
 6. 6.
  --spoiler--
  bacak bacak üstüne atmanın kan akışını engellediği, buna bağlı olarak kan pıhtılaşması, bel burkulması ve incinmesi, omurga disklerinin kayması ve skolyoz (omurgada anormal eğrilik) gibi ciddi rahatsızlıklara neden olduğu bildirildi.

  18 bin 61 kişiye uygulanan anket sonucunda yayımlanan raporda, modern toplumun standart alışkanlıklarının insan sağlığına etkileri araştırıldı.

  Yaşlıların uyandıktan sonra tansiyon aniden düştüğü ve muvazene kaybına neden olduğu için yataktan hemen kalkmamaları önerilen raporda, yaşlıların uyandıktan sonra en az üç dakika daha uzanarak beklemeleri ve yavaş bir şekilde yataktan doğrulmaları istendi.

  Araştırma sırasında tuvalette çok fazla kalmanın zararı da incelenirken, tuvalette kitap okumanın hemoroid ve kabızlığa davet niteliğinde olduğu ve bağırsaklarda tembelleşmeye sebep olduğu belirlendi.

  Çay ve kahvenin aşırı sıcak tüketimi, bilgisayar ekranına üç saatten fazla bakma, ofislerde devamlı oturarak çalışma ve az su tüketimi gibi modern toplumun alışkanlıklarının da değerlendirildiği rapor, bu "sağlıksız alışkanlıkların" ölüm nedenlerinde yüzde 50'lik bir orana sahip olduğunu belirtiyor
  --spoiler--
  5 ... delicious
 7. 7.
  varis oluşumuna neden olur.
  2 ... mysterioussimurg
 8. 8.
  şarkıcı hadiseye çok yakışan hadisedir..
  4 -1 ... caki
 9. 9.
  bayanlara yakışan bir hareket olmakla beraber bir erkeği de 'taşaksız lan bu' şeklinde dalga malzemesi yapacak bir eylemdir.*
  1 -1 ... mahser
 10. 10.
  bacağı diğer bacağın üzerine atmaktır. bacak omuza yapmaktan iyidir.
  -1 ... sicknick