1. 1.
  romatizma dışında, işi gereği ya da başka nedenlerle fazla ayakta duran ya da masa başında çalışan kişilerde görülen varis(bacaklarımızdaki toplardamarların genişleyerek dışarıdan görünür hale gelmesi ile oluşan bir hastalık)lerdir. varislerden korunmak için fazla ayakta durmaktan ya da uzun süre hareketsiz kalmaktan kaçınılmalıdır. alkol ve sigara tüketimi azaltılmalı, düzenli egzersiz yapılmalı ve kilo muhafaza edilmelidir. ayrıca varisin ilerlemesine engel olmak için çok sıcak banyodan kaçınılmalıdır. varis tedavisinde birçok yöntem kullanılır ama en çok tercih edilen tedavi yöntemi lazer tedavisidir. varisle ilgili detaylı bilgi için, http://www.varis.org
  ... hypnogaja
 2. 2.
  bira içmeyi abartınca başa gelen durum.
  1 -1 ... purenelia
 3. 3.
  (bkz: PTE)
  ... cheja
 4. 4.
  fitness sonrası olabilecek muhtemel ağrılardandır.
  1 ... alone with everybody
 5. 5.
  yağmur yağacağını işaret eder.
  (bkz: romatizma)
  ... no tengo lugar
 6. 6.
  kimi bünyelerde alkol aldıktan sonra hissedilen ağrı. bacaklarınızı 20 ton ağırlığında hissetmenizle başlar.
  ... gore gori chapa tipa rota hey
 7. 7.
  küçükken babamın "uzuyorsun kızım ondan ağrıyor bacakların" diye yorum yaptığı ağrıdır.babamın bu teorisine inanmayın,çünkü hala babamın küçük kızıyım,küçüğüm yani* aman diyim eğer çocuğunuzun falan bacakları ağrıyorsa sonu bana benzemesin,tedbirli olun süt için,içirin.
  1 -1 ... puvedibuvi
 8. 8.
  Gece gece uyutmayan sekilden sekle sokan pis agridir.
  1 ... asli44
 9. 9.
  ağrı kesicilere rağmen geçmeyen ağrıdır. en sonunda Durogesic i içirteceksin bana. kesin kireçlenme var. çürüyoruz yavaş yavaş.
  1 -1 ... habseligkeiten
 10. 10.
  Ağrının her türlüsü tatsizdir ama bacak ağrısı beterdir. Agridan aglamazsiniz ama surunursunuz. Ayakta durup is guc yapamazsınız, uzanıp dinlenemezsiniz, geceleri de yakanizi bırakmaz, uyuyamazsiniz. Sebepleri genellikle kemik erimesi, bel fıtığı, varis, eklemlerle ilgili dertlerdir. Cekmeyen bilmez, ihmale gelmez, gecmis olsun.
  1 ... findiklidinamitlokumu