bugün

şunların nesli tükendiği gün dünyanın huzur ve mutluluğa attığı adımın ilk günü olacaktır...

milli takım diyanet'in hedefinde:
baldırı açık kızlar

diyanet işleri başkanlığı hukuk müşavirlerinden adnan üstün'ün a milli kadın voleybol takımı hakkında;

bacağı, baldırı açık kızları 'bilmem nerenin sultanı, milli takım' diyeceksin. ayıptır dedi.

(bkz: diyanet kapatılsın)

https://twitter.com/odatv...thCd5ZmQW0xiFvUQ&s=19
Noksan oğlu noksan, doksan kere soksan gene noksan gene noksan…
kaleminiz çok kuvvetliymiş...
yarın voleybol federasyonu başkanı olursa hiç şaşırmam..
Adam hakli. Voleybolcular basortusu takip entariyle voleybol oynamalilar.
Tamamda, Hükümet faiz alıp veriyor, zinahanelerden vergi alıyor, içki üretimine izin verip bundan para kazanıyor şeriata göre bunların hepsi haram bunu niye deyip hükümeti eleştirmiyon.
Dünya'nın hangi yerinde tesettürle voleybol oynayan var ki? Herkesi tesettüre sokma sevdanızdan vazgeçin.
haklı serzeniştir. eşofman giyip oynanabilir yane..
Gün geçmiyor ki bir hocamız çıkıp baldirdan bacaktan kari kizdan bahsetmesin. Yav arkadas siz niye biz vatandaşları iyiye, guzele, hoşgörüye davet falan etmiyorsunuz. Elinizde silahlarla gezmeyin demiyorsunuz, birbirinize trafikte tahammüllu olun demiyorsunuz, çocuklarınıza ailenin önemini ogretin demiyorsunuz... sabah programlarinda bile bu kadar dedikodu,fitne fesat yok yav.
kısa şortlu bacağı açık olan kızlar milli takımı türkiye'yi temsil edemez ise; camide suriyeli kadınla basılan imam malunuz. kur'an kurslarında, tarikat ve cemaat vakıf yurtlarında tacize tecavüze uğrayan ufacık kız erkek çocukları malumunuz. kurban bağışı yolsuzluğu vs böyle nice vakalar akla gelince diyanet tarikatlar cemaatler vakıflar da dini temsil edemez diyenler, bu konuda sen konuşamazsın diyenler bu mantıkla haklı olmaz mı?

bu mantıkla yaklaşırsak bu ülkede din millet vatan bayrak vs ne kadar bu değerlerin temsili olan-iştigal/görev alanı bu olan tüm kurumları kapatalım, dışlayalım, hatta; bu ülkeden çeketimizi alıp çıkalım. ülke sırına (lafın gelişi sınır denmiş, sınır olsaydı ülkeye milyonlarca ne idiği belirsizleri insan kaçakçıları getirebilir mi?) giriş kapısına da kapalıyız yazalım.

en garip olanda "osmanlı'da kadınları insan yerine koyup nüfus sayımına dahil edilmemesi o zamanın şartları o şekildeydi" diye savuması.
üstelik bunu diyen kişi Diyanet işleri Başkanlığı Hukuk Müşavirlerinden biri.

ara edibüdü: Hukuk Müşaviri Ne Demek?
Hukuk müşaviri, şirket veya kamu kurumuna, hükümet düzenlemeleri, sözleşmeler ve vergi gibi iş faaliyetleri ile ilgili yasal konularda tavsiyede bulunur. Bireysel veya kurumsal yasal faaliyetlerin denetimini sağlar. Dava sırasında müvekkillerini temsil eder.
Şirket veya kamu kurumunun yasal sorunlarını araştırmak ve analizini yapmak,
Sözleşme, lisans, satış, tapu gibi yasal belgeleri incelemek ve değerlendirmek,
Kuruluşun belirli ürün, hizmet ve ticari markalarının tescili için başvuruda bulunmak,
Yetkililere hükümet politikaları, vergi kanunları ve diğer yasal konular hakkında tavsiyelerde bulunmak,
Diğer hukuk danışmanları, kamu otoriteleri ve mahkemeler ile müzakerelerde bulunmak,
Hukuk müşavirliğine bağlı personelin yönetimini sağlamak,
iş kararları ve işlemleri ile ilgili risk faktörlerini araştırmak,
Sözleşme, beyan, anlaşma ve diğer yasal belgeleri hazırlamak,
Etkin savunma stratejileri geliştirmek için yönetimle iş birliği yapmak,
Yürürlükteki ve yeni hukuki düzenlemeler ile ilgili yöneticileri bilgilendirmek ve gerekli hallerde departmanlara çeşitli hukuki konularda eğitim vermek,
Dava ve başvuruları takip edip sonuçlanmasını sağlamak.

neyse, hukuk müşaviri demek kaba taslak budur. bir hukuk müşaviri "o zaman öyleydi" derse kadın-insan hakları kapsamında evrensel tüm beşeri ve şer'i hukuku yok sayarak kalkıp "osmanlı'da kadınları insan yerine koyup nüfus sayımına dahil edilmemesi o zamanın şartları o şekildeydi" derse (aslında islam açısından bu allah kelamını yok saymak, allah'ın hükmü geçersiz demek) biri de çıkar "o zaman ki şartlar öyleyse, şimdi ki şartlar da böyle. bacağı çıplak olmayanlar bu ülkeyi, bu kültürü, bu inancı temsil edemez" der.

bir hukuk müşaviri ve din işleri görevlisi böyle nasıl konuşabilir? ne beşeri hukuka ne şer'i hukuka uymayan bu mantıkla nasıl konuşabilir?
hukuk fakültesinde veya ilahiyet fakültesinde hazırlık_giriş derslerinde bir öğrenci bile bu yaklaşımla-mantıkla bu açıklamayı bile hocasına yapamaz.

islam hukuku cinsiyete göre değil, vakaya-eyleme göre işler.
aristo'nun dediği gibi; hukuk, tutkulardan arınmış mantık demektir. islam hukukunda ceza yasak günah cinsiyete göre belirlenmemiştir.
zina suç ise kadına da erkeğe de suçtur. hırsızlık, yalan, iftira, namaz, oruç, hayır işi, iyi insan olmak, ana babaya saygı, miras hukuku, ticaret vs günah sevap salih amelli kullar olmak ve takva içinde bulunmak (insanlara faydalı işler yapmak ve kötülüklerden sakınmak) cinsiyete göre ayrım yapmadan tüm inananlara emredilmiştir.

yok yani, bu hukuk müşaviri bir davada hakimin önünde veya hesap gününde allah'ın huzurunda hesap verirken-savunurken tüm evrensel değerleri, beşeri ve şer'i hukuku yok sayarak, değişmeyen insanlık değerlerini "o zaman ki şartlar öyleydi" diye mi açıklayacak?
--spoiler--
şunların nesli tükendiği gün dünyanın huzur ve mutluluğa attığı adımın ilk günü olacaktır...
--spoiler--
bunların neslinin tükendiği günü çooook beklersin. tavşan gibi ürüyorlar. hemen hepsi üçer beşer ürüyor. reisleri boşa teşvik etmiyor !
asıl bizim neslimiz tükenme tehlikesi altında ona bakmak lazım derim....
ulan dangalak o kızların şu memlekete katkısı senden 1000 kat fazladır amk. sadece kazandıkları zaferlerle ülkeye yaşattıkları gurur yeter. ama sen ne anlarsın?! kafa beyin yerine örümcek ağlarıyla dolu olunca tabii..anlaman zor.
görsel
görsel
görsel
Bunu yüzüme karşı söylesene delikanlı.
Bir düşün şu ülkenin insanlarının sırtından. Cumhurbaşkanı açıkça söyledi toplumu bölmeyin, saygı duyun. Ne bitmez kininiz varmış...
görsel
Vakıflarda küçük çocuklar istismar edildi deseler kafalarını kuma gömecek tiplere bak.Çok boş konuşuyorlar çok.
dinciler kuduruyor...
Lan zaten konuyla sizin alakanız yok.

Siktirin gidin Arabistan’ı tutun yavşaklar.
ülkenin en gereksiz kurumu haline gelmiş yobaz yuvası diyanet'in sıçmığıdır. he sapık dinci, kızların baldırlarından tahrik oldum demiyor da milli takım denmesi ayıp diyor. tarikatlarda çocuklara tecavüz etmek ayıp değil ama değil mi? tarikatlardaki tecavüz vakaları hakkında konuşmazlar ama başarılı insan gördüm mü kıskançlıktan kudururlar. alayınızın cibiliyetine tüküreyim.
Allah bu dincileri bir an önce yanına alsa da biz de ateistler olarak dünyada rahatça yaşasak.
Sayın akp seçmeni; ananızın ellerinden bir kez daha saygıyla öpüyorum.
https://twitter.com/AvAli...wg47vZ8bmxDPqzrA&s=19

Fatih Altaylı'nın tepkisi. Acı acı gülmemize neden oldu. Malum, ağlayacak hale gülmek milli sporumuz.
Hırsızlara efendim deyip yalamak ayıp diyen yok.
Biz maç izledik, birileri bacak izlemiş. O bacaklar bir yerinize girsin sapık herifler.