bugün

gecenin ucunde jokey olup babanin sirtina binip tum evi turlamak.
özellikle kız çocukları için küçükken babanın önünde hüngür hüngür ağlamak ne kadar kolaysa, büyüyünce önünde gözyaşlarını özgür bırakmak o kadar zordur.
sabahın köründe tokatlayarak uyandırmak sonra da yatakda saatlerce boğuşmak.**
her gün görüşebilmek oturup sohbet etmek.*

kişisel not: aileden uzakta okumak zorunda bırakan türk eğitim sistemine ve anadolu kentlerindeki üniversitelerin eğitim-öğretim kalitesinin istanbul'a kıyasla düşük olmasına isyan ediyorum.

kişisel not 2: beni binbir türlü gaza getirerek ailemden uzakta yatılı bir fen lisesinde okumama sebep olan orta okul ve dersane öğretmenlerimi saygıyla anmak istiyorum.

kişisel not 3: memur babaların devletin buyurduğu şehirde yaşamak zorunda olmasına ve maaşları düşeceği için emekli olup evlatlarının yanına yerleşememesine isyan ediyorum.
bilye oynamak
piknikte top oynamak
güreşmek
babanın sırtında gezmek, büyüyünce alınan kilolar ve babanın ilerleyen yaşı bunu imkansız kılar...
sabah ise giderken pacasina yapisip "babaaaa, bi tane paraaa" demek.
babanin sabah uyandigindaki halini taklit etmek icin uyanir uyanmaz pijamanin tek pacasini katlayip yataktan cikinca saclarini karistirmak.
babanin yuzunu oksamak, yanaklarindan sikmak.
banyo yaptiktan sonra saclari koklatmak
suratına çiş yapmak, kucağında tepinmek.

bi de kıç yıkatmak.
baba dıye söze başlayıp, çocukça derdımı anlatmayı özledım.
(bkz: konuşmak)
babayla uyumak, babanın sırtına binmek.
(bkz: babayla güreşmek)
çükünü öptürmek. yalan mı? hangimizin babası öpmedi hağğ.. sevgisini belirtmek amacıyla yaptıgı hareketti tabi ki. maksimum 5 yaşına kadar yapar sonra biter.
goster amcaya cukunu muhabbetini yapamamak. * **
dayak yemek. zira baba artık büyüdüğünüzü görür ve "eşşek kadar olmuşsun, artık dayak seni akıllandırmaz" diye dayak atmaz. gerçi bu pek başlıktaki sevgi pıtırcığı duruma uymadı ya, buda hayatın başka bir yüzü...
ensesine şaplak atmak.
eve gelirken tadelle almasını istemektir...
dudaktan öpmek.
yaylı koltuklarda zıplamak sıçramak .ozaman bile divanı yamultmuştuk....ahaha.
kücükken hat yaptığında anneden kacmak için babanın arkasına saklanılır ama ne hikmetse büyüdüğünde mecazen bile olsa bu iş tersine döner.
güreşmektir. zira baba yaşlanır ve her an bir tarafı incinebilir.
kel kafaya şaplak atmak.
elinden tutup bütün gün parklarda dolaşmak..
baba baaaak diye avaz avaz bağırıp yapmış olduğum saçma sapan kumdan kaleyi gurulanarak göstermek..
sırf inadına gece anneyle babanın arasında uyumak,"bak yavrum sen artık kocaman oldun" laflarını sallamamak uyuyo numarası yapmak(hehe)
her gördüğünü istemek:"babaaa bunu alalım mııı babaaa şunu alalım mıı?"
babanın işyerine gidip herşeyi kurcalamak,sana mecburen iyi davranmaları gerektiğini anlamamak kendini bişey sanmak..
durup durup yanaklarını sıkmak,mucuk mucuk öpmek..
kucağında uyumak....
çocukken babayla banyo yapmanın zevki ayrıydı, ama tabi büyüdük şimdi.
(bkz: söz dinlemek)
o benimkini dinlesin. hatta çalalım müzeyyen senar dan bir güzellik, ikimiz dinleyelm.
güncel Önemli Başlıklar