bugün

Unutulmaz olandır. Hatırda hep kalır hep anılır.
Babamın mesleği gereği Çanakkalede doğdum. Çanakkaleyi çok severdim Bu sebeple o yıllarda hep çanakkaleliyim ben diye övünürdüm

Aslen memleketim manisa. Gittiğimiz maç ise bir çanakkale-manisa 2. Lig maçıydı, selçuk inanların hasan kabzelerin çanakkalede oynadığı bu dönemde kazanan süper lige çıkacaktı.

Çanakkale tribününe oturmuştuk, çanakkale dardanelin o zamanların meşhur formasını giymiştim ve avazım çıktığı kadar bağırıyordum. E babam doğal olarak içten içe manisayı destekliyordu ama pozisyonlara elinden geldiğince sessiz kalmayı çalışıyordu, manisa gol kaçırıyor, babam, ah be az daha yiyorduk gibi komik tepkiler veriyordu.

Çanakkale maçın başında attığı golle öne geçse de 2-1 kaybetmişti maçı.
Benim için bu maçı en unutulmaz kılan ise 2. Gol de son dakikalarda gelmişti ve tribündeki herkes ahlar vahlar içerisindeydi e babam da öyleydi. Sinirle babama dönüp: e baba sen manisayı desteklemiyor muydun ? Dememdi.
O gün babamın yanında 5 yaşında bir çocuk olmasaydı olacakları düşünmek bile istemiyorum..
Ben at yarisina gidiyordum.
gençlerbirliği maçına gitmiştik inönü stadına şifo mehmetin imzalı formasını almıştı babam ama sonraları kayboldu gitti forma.
inönü stadyumu..Hangi maç olduğunu hatırlamıyorum. Beşiktaş ın sakallı kalecisi Yasin i hatırlıyorum o maça dair. Bir de maç çıkışı Galata köprüsü üzerinde yürürken babamın beni omuzuna alması ve sesli bir şekilde “ oğlum senin ben t..aklarını yerim” demesi çevredekilerden uyandığım için küçük ellerimle babamın ağzını kapatmaya çalışmam.
Beşiktaş ankaraspor maçı.
Tüm ilkokul hayatım boyunca sürekli takdir teşekkür alırdım ben, babamda borç ödediği için hiç karne hediyesi alamadı bana içinde yer etmiş adamın.
5. Sınıfı bitirdiğim senesi takdirname belgesini görünce "ne istersin aslan parçası" dedi bana.

Sorgusuz sualsiz beşiktaş maçına gitmek istiyorum dedim. Eski açıktan izledik maçı. O günden beridir kombinemi sürekli eski açıktan aldım.

Eksik olmayasın büyük beşiktaşlı !
Zaten var olan siyah beyaz sevdayı iyice pekiştirdin.

edit; sevdamız zoruna gitmiş birisinin, eksilemiş. sığır mısınız arkadaş?
güncel Önemli Başlıklar