1. .
  not: babasını sözlüğe alıştıracak kişi öncelikle eyleminin sonucunu düşünmelidir. sonradan babanız sizi her akşam kendi entrylerini artılamakla görevlendirebilir ya da düşündüğünüz başlıkları çalabilir.

  bu uygulama başarılı olursa babanızla birlikte rahat rahat entry girebilir, yaratıcılığınızı geliştirebilirsiniz.

  birinci adım babanızın yanında sözlük dili kullanmanızdır. mesela babanız bir bardak su istediğinde ona "beş litrelik bardakta su içen adam" diye karşılık verebilirsiniz. ama böyle bir şey demeyin tabii. babanız alınabilir. bunun yerine daha yumuşak ifadeler kullanın.

  ikinci adımda yazıcıdan çıkardığınız entryleri babanızın yanındayken mütemadiyen okuyun. babanız "bu ne oğlum! dersine çalışsana sen!" derse ona yaran entrylerden bir kaç tanesini okuyunuz. bu arada sözlük diliyle konuşmaya devam edin.

  bir şey belli etmese de babanızın merak duygusu iyice artmıştır. buna emin olabilirsiniz. o halde üçüncü adıma geçmek için ne bekliyorsunuz! hemen duvara bir tane uludağ sözlük posteri asın ki merağının kaynağını anlasın ve daha da meraklansın.

  bunları başarılı bir şekilde uyguladıktan sonra babanız sizden açıklama isteyecektir. bu durumda dördüncü adıma geçin. hemen ona siteyi gösterip her şeyi tüm çıplaklığıyla anlatın. yalnız bu adımda artık sözlük dilini kullanmayın. babanızın sabrını fazla zorlamayın.
  ... talihsiz sokak kedisi