bugün

afedersiniz de türkiyede bunu yapmak sağlam göt ister. türkiye'de ergenliğin bile bir sınırı vardır. öyle her tepen atınca yemek masasında, garajda eski araba onarırken, balkona briket örerken, yemiş bahçesi sularken falan babaya kızıp ortamı terk edersen "canıtın, çabuk buraya dön! canıtın vilyım keyns, derhal buraya dön!" falan bekleme. türk babası sülaleni siker canıtın.
yaptığım eylemdir. bu yaştan sonra bana el kaldırmaz, kaldırırsa da boynumuz kıldan ince.
aç olduğumdan izlediğim bir sahneyse yemek yiyene kadar söveceğim durumdur. lan ne güzel masada yemekler var yesene. onu bulamayanlar var.
dayağı göze almak gerekir yapmadan önce.
bunu yapan bunu da yaptı:

(bkz: polis baskını olunca havalandırmadan kaçmak)
götüm götüm geri dönmeyi gerektirir. muhtaçsın o adama muhtaç.
keskin sirke küpüne zarar sözünü doğrular, masayı terkeden aç da kalır. *
Herkesin neticesinde babasından dayak yediği ya da yeme ihtimalinin yüksek olduğu eylem. Ben bunu çok yaptım hacı, ben neden hiç dayak yemedim?
Canım babam benim.
saçma olan harekettir. yemek var orada yemek. öldürseler terk etmem. peh.
arkadaşa kızıp masayı terk etmekten daha risklidir. yapmamak lazım.
dayak yemeyi goze alarak bir cok kez yaptigim eylem.allahtan babam arkamdan gelip tekme tokat girismedi.cok sukur.
sağlam bi babaysa bi daha oturamazsın o masaya. Gizli gizli annen doyurur.
ortalama bir ergenin rutin olarak yaşamış olduğu durum. sonu iyi biter ama bu hikayelerin.
genelde türk filmlerinde olan bir olaydır.
babayla oğlu arasında yakınlığa ilişkiye bağlı olarak yapılabilecek eylem.
Göt ister biraz.

Çaydanlıkla kovalar türk babası lan bu trip çeker mi.
yıllar sonra baba gidince keşke o sofradan kalkmasaydım demekle sonuçlanacaktır. yapmayın. evet.
keşke daha fazla lokma alsaydım ağzıma diye kendine kızdırtan eylemdir.

aç aç zor.
amerika'da yaşamayı gerektirir. zorlu bir harekettir. hele ki bizim babalarımızın bu tip bir protestoyu dayakla cezalandırma ihtimalini göze alırsak.
dizi izlemeyi seven bir insanın yapabileceği şeydir.
hatalı olan babamsa yaparım. eskiden sert çıkardı ama sonra arkadan söylenmeye kadar indi. çok sık olmaz. yılda bir veya iki belki. sonra da sinirim azalınca gidip hatasını güzellikle söylerim. baba böyle böyle şeklinde. zaten hatasını anladıysa susar.

benim hatalı olduğum durumlarda da annemi yollar yanıma. kendi gelirse ki gelmez, kıyamet kopacaktır.
Aynı evde yaşıyorsan gereksizdir. iki gün sonra maç için birlikte küfrediceksin yarın en gec iki gün sonra yine aynı masaya oturcaksın. Annelere yazık arada orta tarla tohumu gibi strese giriyorlar.
uzun yıllar sonra hatırlandığında pişmanlık yaratır.
güven, özveri, tecrübe; kısacası göt isteyen eylemdir.

(bkz: öfkeyle kalkan dayakla oturtulur)
Bekarken sık sık olan sey. Simdilerde ayni sofraya oturmaya bile hasretim. Tam 5 aydir gormuyorum babamin yuzunu ve sanirim bir o kadar daha gormeyecegim. Gercekten ozlemek buna deniyor galiba?

Bilin ananizin, babanizin kiymetini. Net.