bugün

para sıçmaya gerek yok .

4 yıldır ayın 15 de düzenli olarak sabah saat 06.00 cami çıkışı bankanın önünden geçerken yatırır bi, kez dahi aksamadı bu olay .bi de telefonuma otomatik mesaj geliyo ya çok hoş oluyo işte o.

güvende hissettiryo admaa kendini her yerde.
babanın para sıçtığına delalet eder.

insanın hep öğrenci olası gelir.
sorumsuzluk, haysiyetsizliktir. hele ki yaş 20nin üzerindeyse, tam kepazeliktir. bunu yapan erkekse, adam değildir.
yaştan ya da yaradılış icabı karakterin henüz oturmadığının, para kazanmak için en küçük bir imkan bile varken yapılmaya devam edilmesinin baba sevgisinin sömürüldüğüne olan işaretidir. onun elinden alıp harcayacağın para ile belki kimseye söylemediği bir ihtiyacını giderecek düşüncesi akla gelmiyorsa yazıktır, gelip de yapılmaya devam ediliyorsa eyvahtır.
bazen rollerin karışmasıdır. normaldir.

ben genelde atm ye baba muamelesi yapıyorum. çünkü diğeri biraz tehlikeli. döğer möğer maazallah. atm nin öyle bişeyini görmedim daha ama. hatta seviniyor
ah kıyamam bende az yapmadım bu muameleyi. Hala iş bankası atmsini görünce babam geliyo aklıma.
koyan durumdur. her ne kadar onların isteği üzerine dünyaya gelsek de bazen cidden onlara yük olunuyor. hele ki tabaklarındaki etin tabağınıza geldiğini gördüğünüz de.
1.gün:
-baba para lazım.
+al oğlum.
-hadi ben kaçtım.

2.gün:
-buba para ver.
+al.
-hadi ben kaçtım

3.gün:
-para lazım
+al.

haftanın yedi günü sadece para için babayla diyalog kurmaktır.
para vermekten başka bir şey yapmayan babaların düştükleri durumdur.
babanın paraları anneye kaptırması üzerine
(bkz: anneye atm muamelesi yapmak)
Şifreyi girmeden para alamayacağınız durumdur, ayrıca çok zorlarsanız kartı yutan baba sorunu ile karşı karşıya kalırsınız.
uygun rakamlar girildiginde sorun olmayacak mevzu
bazı an olur babayı alırsınız aman dikkat edin.
makbuz da istenirse iyice zıvanadan çıkacak olan durumdur.
baba - oğul\kız ilişkisinin tükenme noktasına geldiği ailelerde babanın,kendisinden para istenmesi dışında başka işlevinin kalmaması durumudur..