bugün

az önce gördüğüm bi paylaşımdır. yani şaşırmadım değil hani.
az önce facebook' tan başsağlığı dilediğim olay. hadiseye bir de şu açıdan bakmak lazım, iki şehir arasında 700 km' kadar bir yol var. cenazeye gitmek söz konusu değilken üzüldüğünüzü bir mesaj ile belirtebiliyorsunuz.
bugün benim de gördüğüm eylemdir. o yüzden bu başlığı görünce dumur olmadım desem yalan olur.
kişi ölünce duvarına girip ilişki durumu değişmiş gibi üzüntü ifadeleri koyup seni çok özleceyem gibi şeyler yazanların bunu yapmasıda hayli normaldir, allahım nereye gidiyoruz.
garip bir davranıştır. artık yavas yavaş millet özelini de facebook´tan açacak galiba...biz eski adamız pek öyle alışamayız o kadar da "şeffaflığa". ayrıca art niyetli insanlar da çıkıp ona "hay senin babanı *****, bize ne lan senin babandan "falan yazar, çok çirkin olur.

ben olsam yapmazdım.
(bkz: internetin bokunu çıkartmak)
internet üzerinden bir insanın daha ne kadar saçmalayabileceğini göstermek amaçlı davranış türü.
Kişinin kendi saçmalama rekorunu kırmasıdır.

(bkz: çocuk yapıyorum)
(bkz: uçağım düşüyor)
"mezar taşı" yerine "face duvarı" yaptırılacak cinsten bir olaydır.
Facebook'un acilen yasaklanmasını gerekliliğinin bir kanitidir. Koskoca bir milleti face ile uyutuyorlar.. Ne hale düştük hey allahım..
face ye yazacağına dua oku dediğim garip harekettir. evde karalar bağlamak yerinde face başına oturup üzgün ayağına yatma şeklidir. ulan baban ölmüş hayattan soğumak yerine face ye bağlanmanın anlamı ne?
matah bir hareket değildir. lakin başka türlü ulaşılamayacak veya kolay ulaşılamayacak bazı tanıdıkları haberdar etmek açısından yapılmış da olabilir.
ulan gitte ağla hala facede ne halt yiyorsun! denilesi bir durumdur.
hamile olan bir bayanın "tekmeliyoooooor" şeklindeki iletisi görüldükten sonra, hiç şaşırılmayacak mal türüdür.
Sanırım oldukça acı bir şey. Benim bu yorumuma karşılık olarakta;
Orası sosyal paylaşım sitesi tamam mı derseniz... Neyse sakinim.
Olumsuz yorum yapan arkadaşlara - Olur mu sosyalleşmemiz lazım. Hor görmemek lazım. Tarafımdan denir.
beyin meselesidir. eğer hemen vefat edip de bunları facebook'a yetiştirdiyse çocuğun durumu vahim.
facebook'a aşırı derece bağlanan kişinin yapacağı bir harekettir.
''babam öldü.''

25 kişi bunu beğendi.

''ulan allahsızlar ne gıcığınız vardı lan babama!''
--spoiler--
''hamza seni rahmetliyi nasıl bilirdiniz? etkinliğine davet etti''

iyi bil/ kötü bil/ beğen/ yorum yap/ toprak at/
--spoiler--
acınası bir durumdur zira böyle zamanlarda dahi facebook bağımlılığının göstergesidir.
Gayet saçma gördüğüm bir olaydır. Arkadaş babam öldü o acıyı ben içimde yaşarım elalemin görüpte acıyıp bir iki kelam etmesine hatta durumu beğenmesine hiç gerek yok. zaten babam ölse 2 hafta bırak facebook'a girmek yürüyemem bile. ama bunu yapanlarda yok değildir bende gördüm hani önce dalga geçiyor zannettim, sonradan gerçek olduğunu anladım. Hani yapılması yasak veya sakıncalı değildir ama gariptir.
en fazla yorum ve beğeniyi almak için ölümüne yazılmış gönderi.
'bu acı ve büyük keder veren durumda nasıl olur da insanın aklına facebook gelebilir?' diye düşündürten durumdur.

(bkz: Allah gecinden versin)
zaten acı haber tez duyulur demişler, duyması gerekenler duyacaktır. facebook üzerinden de, o anda unutulan eş dost akrabaya haber verme psikolojisi içine girilebilir; ancak, aklı sıra acınızı paylaşıyorum hissi vermeye çalışan beyinsizlerin, 'like' butonuna basması ile acıyı kat kat arttıracak eylemdir.
Sanal alemdeki üzüntüsünü belirtme durumudur.
güncel Önemli Başlıklar