bugün

bunun tersi de evladının işinden utanan babadır.

(bkz: sibel kekillinin babası)

(bkz: atalay filizin babası)
taksim de molotof cocktail atan provakötörlerden biri çocuğun babası ise, haklı olunan durumdur.
mna koduğumun zenginler etrafında tıkılı kalmış ve git gide onların kapitalistik düşüncelerine özenen dallama evlattır,öyle evlat olmaz olsun. Kendisi için yapılan fedakarlıklardan bi haberdir kanımca
BENiM
evet evet benim.
gerçekten utanmıştım.
ortaokuldaydım babamın kasap dükkanıda okulun bir alt sokağındaydı.öğretmenlerin çoğu babamın müşterisi olduğu için tanırlardı.
biraz anarşik faliyetlerim olduğu için babamı okula konuşmaya çağırmışlar benim haberim yoktu.babamda işyeri kıyafetiyle çıkmış okula gelmiş ama nasıl bir kıyafetse beyaz bir önlük her yeri kan ve et parçaları.
yav insan önlüğünü çıkarır gelirken.
neyse görüşmüş.tam çıkarken tenefüs zili çalmış.
bende koridora çıktım kantine inecem.
bir baktım koridordan kan revan içinde bir adam bana yaklaşıyor ama o yürüdükçe çocuklar sağa sola kaçıyor.
ben şok olmuş bir vaziyette kalakaldım.
babam o kadar çocuk arasında beni gördü tam önümde durdu.
"lan biz seni okula ortalığı karıştır diye mi yolluyoruz.akşam evde görüşürüz seninle" dedi ve elleri arkasında insanları sağa sola kaçıştırarak yürüdü gitti.
arkadaşlar hemen yanıma geldi.
-ay o kanlı adam senin baban mı? dedi.
ben hala babamın arkasından bakarken
-hayır dedim ilk fırsatta annemi ondan boşayacam.
(canım babam kulakları çınlasın)
not: hayır o akşam eve gitmedim.
(bkz: sümeyye erdoğan)
vatandaş başkasının yanında asgari ücretle çalışıyor evlat da babasından utanıyor. tam salak insan modeli.
babasinin o is sayesinde ona baktiğini unutan evlattir.
kendinden utanması gerekir, babasının kıymetini bilmeyen ilerde çok pişman olacak evlattır.
pezevengin çocuğudur, haklıdır.
ayrıca (bkz: travestiden baba olursa)
taksicidir kendileri * değme coğrafya öğretmenini cebinden çıkarırdır..
Çevresindede şerefsizlik ararım ben.
kendinden utanması gereken evlattır. evlat mıdır? evlattır babasının gözünde ama karakter olarak değildir.
babam imam gençler.
evlat demeye bin şahit aranan evlattır. baba lan bu baba.. çöpçülük yapsa bile baştacıdır.
ufacık şükür etme duygusu olmayan en azından biraz sevgi kırıntısı bile barındırmaya oğul denmiyecek çocuktur.
yumurtadan çıkıp kabuğunu beğenmeyendir.
henüz ergen olan evlattır.

büyünce babasını, hep sevgi ve saygıyla anacaktır.
utanır mutanır ama yine babasının asgari ücretine göz dikip baba bana ayfon alsana der.
evlat değil yılandır.
koynunda evlat diye yılan beslemiştir.
Asıl utanması gerekenin kendi karakteri olduğunun farkında olmayan evlat.
babasını kaybedikten sonra vicdan azabı çekecek evlattır.
babası adam öldürmek, hırsızlık yapmak, uyuşturucu satmak, insan ticareti yapmak vb. utanç verici işler yapmıyorsa kendisi babasının işinden utanarak en az bu utanç verici suçlar kadar aşağılık bir iş yapıyor olan kişidir.
Babasının aldığı üç kuruşu onun hizmetine sunduğu halde bir türlü yaranamadığı evlattır. Muhtemelen bütün ailesinden utanan evlattır aslında. Hayatta pek başarılı olamaz çünkü hiçbir işi beğenmez, bunun sebebi de çocukluğundan beri kendini çok büyük yerlerde görmesidir.
babasi pezevenk falan degilse deger bilmez hayirsiz evlattir.
belli bir yaş düzeyini geçince* kafasını duvarlara vuracak olan evlattır. seni bunca seneden beri büyütüp, okutmuş olan baban hakkında böyle düşünme bir daha sakın. git elini öp, sarıl ona delicesine!! *