bugün

Mallıktır. Bir gün başınıza gelebilir ve çok acıtır aman dikkat! Lisedeyken bir arkadaşın babası vefat etmişti; kızlı erkekli bir grup başsağlığı ziyaretine gittik. Sınıfın en çalışkanlarından bir kız bir yerde boş bulunup dün babam şöyle söyledi gibi bir laf etti hepimiz buz kesmiştik! Tabii babası vefat eden kız arkadaş çok üzüldü. Ömür boyu unutmayacağım bir sahne olarak kaldı aklımda.
bazen sol frameden bu başlık dahil tüm babalarla ilgili başlıkları kaldırmak istersin. bırak muhabbeti yapmayı, kafan dağılsın diye bir yere girdiğinde bile karşına '' baba'' kelimesi çıkınca canı yanar insanın. baba çınar ağacı gibidir, hiç birşey yapmasa bile gölgesi, heybeti cesareti yeter be!

yapmayın etmeyin!
(bkz: dangalaklık)
gerçekten ayip sayilabilecek davranistir.
tesekkurler makina
hakiki imanı elde eden kişi için çok da bi zararı olacağını sanmıyorum.Adam zaten der Allahdan geldik dönüş yine O na olacak diye.hatta tanıdığım birinin çocuğu evet yanlış duymadınız çocuğu vefat etti,kadın diğer odada sohbet veriyormuş.imanla alakalı bu durumlar.
üzmeyin kimseyi;

görsel
kesinlikle yapılmaması gerekir. şimdiki işime başlayalı 2 ay falan oldu. ofis arkadaşım deniz şimdiye kadar hiç babasından laf etmedi. annem şu işleri yapar şu derneklere üye, işte şöyle dükkanımız vardı falan diye bahseder ama daha hiç baba lafımı duymadım ağzından. ben de 1 tek kelime etmedim babamla ilgili.

ama her dilimin ucuna geldiğinde boğazım düğümlenir.

buradan kendisine sesleniyorum; deniz kardeşim hep yanındayım.
babalar gününde sıklıkla yapılabilecek hata. pot kırmamak için tetikte gezmek şart. ayrıca şu an yaptığımız. *
boğazıma bir yumruk oturur. sanki yutkunsan anlayacaklar boynu bükük olduğunu. sıkarsın kendini ağlama gözlerim dersin olmaz. dolar dolar yutkunursun. lanet edersin hayata. sonra konu değişir normale dönmeye çalışırsın ama o gün senin için artık ızdıraptır. akşam gidersin bir bar köşesine tek başına içersin , içersin, sanki içtikçe unutulur zannedersin. gider uyumaya çalışırsın ancak sızarak uyursun. o yüzden lütfen yanımda yöremde baba muhabbeti etmeyin amına koduklarım.
farkında olunmadan yapılan muhabbetten sonra yerin dibine girme durumudur. Öğrendikten sonra boğazınıza bir şey düğümlenir konuşamazsınız.
Birde muhabbet ettiğiniz sevdiğiniz kızsa eve gidince kafayı duvarlara vurup kendi babanızmış gibi ağlamanıza sebebiyet verebilir. Çok sevmiştim be usta...
Yaraya tuz basmak da denilebilir.
Bi de "olgun erkeklerden mi hoşlanıyorsun" suali sorulursa daha bi üzer insanı..
çocuk için en kötüsü ve sıkçada başına gelen şey senin baban ne iş yapıyor sorusudur.
kardeşi olmayan birinin yanında kardeş muhabbeti yapmaktır.

herkesin bir eksiği var hayatta. önüne gelene imtiyazlı davranacaksak işimiz iş.
(bkz: orospu çocukluğuna alternatif isimler)
seferde olduğu için babasının vefatından ancak 4 ay sonra türkiyeye dönebilen en yakın dosta
hiç farkında olmaksızın piç dediğiniz anda o bir saniyelik duraksamanın dünyayı durdurabilecek gücünü hissedebilmektir.
askerde sık sık başa gelebilen olaydır.
anne babası ayrı birisinin karşısında babası ölmüş kişiye pot kırdığında kendi durumunu öne sürerek bi'nebze de olsa durumu kurtarır.*
güncel Önemli Başlıklar