1. 1.
  böyle bir efsane var derler ki babasız büyümüş kadınlar sevgililerinden hep şefkat beklermiş. yani baba şefkati, yani saçlarını okşayacak kızım benim falan diyecek sevgili, kadın hep böyle bir beklenti içinde olacak vs.

  ilginç bir ilişki çeşididir.
  4 -1 ... cenaze kaldiricisi adem
 2. 2.
  şehir efsanesidir. sapkın pezevenklerin uydurmasıdır.
  3 ... st pauli
 3. 3.
  iyidir hoştur. belki onun hem anası babası, hem can yoldaşı olmak istemektir de... babası olan sevgi şefkat istemeyecek, nasıl olsa biliyordur diye bir durum da yoktur.
  ... eksi yesil sulu elma
 4. 4.
  zordur. hele yapayalnız büyümüşse daha da zordur.
  her şeyi olmanızı bekler sizden. eğer her şeyi olabilecek cesarete sahip değilseniz hiç bulaşmayın.
  ... alburadanyak
 5. 5.
  metrekareye haddinden fazla yaratığın düştüğü bir memlekette yaşıyorsan, babasız kadın olmak zordur evet. çünkü çoğunluk; evindeki eşini, çocuğunu falan unutup babasız kadını "çıkar sağlanacak bir madde" olarak görür. ama şunu atlamayın sakın, bu kadar erkek egemen bir toplumda, "başında" bir erkek olmadan yaşıyorsan, kendini o "babalı" kadınlardan daha çok koruyabiliyorsun.

  sonuç olarak babasız büyümüş bir kadına aşık olmak, babalı büyümüş bir kadına aşık olmaktan farklı değildir.
  16 -5 ... unknown woman
 6. 6.
  Yorumlar Çok acımasızca olmuş. Ben babamı 9 aylıkken kaybettim. HiÇ tanımadım. Bi abimde yok. Annem be annanemle büyüdüm. Başımızda hiÇ erkek olmadı. Güven dolu bir şefkate ömür adanılasıdır bizler iÇin. Ve kesinlikle o liman olabilecek yüreği olmayanın taşıyabileceği bir yük değildir. Ancak bu bir eksiklik değildir, acizlik hiÇ değildir. Akıl,fikir,sağlam bir duruş yeterli,e tabi bir de yürek. Korunmaya alınacak acizlikte değiliz yani.Güven, sevgi ve sahiplenilmek yeterli. Ha birde ölüm bu herkesin sevdikleri ölümlü. Ölüm herkesin kapısını Çalacak er yada geÇ o boşluğu herkes hissedecek. Empati kurmanızı öneririm.
  15 ... anemonne
 7. 7.
  Sığınılacak bir liman olmaktır. Sevgi aşk ve sadakatin denizler gibi içine akmasıdır. Hiç ellenmemiş bakir duygulara ilk defa dokunmaktır. Tabi kıymet bilene. Neydi. Evet. Aynen; "bilmez insan kadrini kendi insan olmayan"
  1 ... titius
 8. 8.
  erkeğin her şekilde babacan olması lazım, aşık olunan kadının babası olsa da olmasa da. dolayısıyla öyle büyütülecek bir durum değil. babacanlık da nedir, yerli otorite, arada hoş sohbet ve şefkat. nesi zor, nesi lades çözemedim.
  -1 ... pierrot mon ami
 9. 9.
  babasız büyümüş bir kadına aşık olmak bir erkeğin başına gelebilecek en güzel şeydir. inanılmaz bir hürmet, saygı, sevginin sahibi olacaksınız demektir. her ilişkide taraflar birbirinden şefkat bekler. bunun babasız büyümüş kızla hiç bir ilgisi yoktur. içinde bulunduğum babasız büyümüş kadın grubu çocukluğundan beri kendi ayakları üstünde durmuş sağlam karakterli ve maddi özgürlüğü olan kızlar olduğundan hiçte sanıldığı gibi liman filan aramazlar. kimseden babalıkta beklemezler. hele bir sevgiliden hiç! çünkü babaları gibi kimsenin ne şefkatli ne merhametli ne de kutsal olabileceğini düşünmezler.

  götten uydurulmuş saçma sapan efsanemsi.
  3 ... kirmizileke
 10. 10.
  ne kadar acımasızsınız. evet babası olmayan her kadın orospu ruhludur; oradaki doğru kelime özgür ruhlu değil, orospu ruhlu olmalıdır. devam böyle devam. insanlığınızdan utanın bence.
  3 ... unknown woman