1. 1.
    eşimdir. lakin bu yaşına kadar 4 üniversite diploması almış, yandal yapmış. çalışıp didinip kendi başına dil eğitimine gitmiş.

böyle güçlü bir kadın haline nasıl geldiğini anlayamadığım ve iyi ki benimle dediğim kişidir.

kolay kolay düşmez, düşse de kalkar.
    13 -1 ... sabuncunuz
  2. 2.
    Başka erkeklerden teselli bulmaya çalışmazlar, bunun yerine bir erkeğe ihtiyaç duymadan yaşamayı öğrenirler.

Hayata karşı daha güçlü bir duruşları vardır.
    10 ... freudun melegi
  3. 3.
    Babadan mı anneden mi destek göremezsen hangisi daha çok acıtır dersen, baba derim.

Babasız büyüdüm gibi bir şey... Çok şükür her şeyimi yaptım tek başıma ama ben de isterdim mezuniyetimde babam da olsun, düğünümde babamla dans edeyim vs vs. Olmadı olamadı, sağlık olsun.
    2 -1 ... yasak merve
  4. 4.
    hayata hep bir adım geriden başlayanlardır. bir daha kimseye güvenmemeye dair kendilerine hep söz verenlerdir ya da o güveni babasından göremediği için başkalarında arayanlardır.

kızlar babalarına hep daha düşkün olurlar. küçükken bu yüzden fark etmezler bazı şeyleri. yavaş yavaş büyüdüğünde ise birden dank eder baba sevgisizliği. bir miktar ilgi isterler ama nafile.

biraz daha büyüdüğünde anlarlar artık hiçbir zaman babasının sevgisini göremeyeceğini. bu nedenle de diğer ilgiye muhtaç annesini korumaya başlarlar. onlara iki kat ilgi gösterirler.

artık tam aklının büyüdüğü, olgunlaştığı sırada ise kafasında bazı şeyler belirmeye başlar. işte büyüyüp koca adam olacağım ve bütün o maddi ve manevi çektirdiğin eziyetleri bir bir sana ödeteceğim diye.

artık tam manasıyla koca bir kız olmuştur ve kinin yerini büyücek bir boşluk alır. geçen yılların yanında bir yük gibi taşıdığı o çaresizlik ve mutsuzluğu boynunda tasma olarak mezara götürecek olandır.

hiçbir zaman da baba şefkati nasıldır bilemeyecektir o kız.
    6 -1 ... tardisinruhu
  5. 5.
    tahminimce %40 civarıdır oranı. türkiyede baba figürü ağırlığını koruyacak az sorumluluk alacak ve hatta mümkünse etliye sütlüye dokunmayacak şekilde evrilmiştir.
    ... ama anne ya
  6. 6.
    Evlenmek istediğim kızlarda olmasını istediğim durum. Onların biraz daha fazla mutlu olmaya ihtiyacı var ve umarım böyle bir durum gerçekleşirse başarırım.
    2 ... kedimsiprofil
  7. 7.
    ilişkiler konusunda ya kendi ayakları üzerinde durma eylemini abartıp hiçbir erkeğe güvenmezler ya da birlikte oldukları erkeklere eksikliğini hissettikleri baba figürünün özelliklerini yükleyerek kendilerine erkek arkadaştan ziyade bir baba bulmaya çalışırlar. Tabii çoğu erkek böyle bir yükün altına girmek istemez ve ikinci gruba dahil olanlar genellikle hayal kırıklığına uğramaya devam ederler.

Zor durumdur. Markette babasının elini tutan bir kız çocuğuna dahi içleri parçalanarak bakarlar.
    3 -1 ... carmencita
  8. 7.
    Hayat arkadaşlarında, ilk olarak korumacılığı arayan bayanlar olur.

Genelde büyük yaştaki olgun bireylerden hoşlanır, aşık olur ve evlenirler.

Çevre tarafından güçlü olduğu her zaman söylenir lakin o güçlü olmadığının, güçlü olmak zorunda olduğunun bilincindedir.

Her işe kendi koştundan, elinden bir çok iş gelir.

Not : genellemelerim savaşmayı bırakmayanlar için geçerlidir.
    3 -1 ... nextlife
  9. 8.
    Genelde piç erkeklerin kucağında heder olur.
    1 -1 ... ceviz agaci golgesinde
  10. 9.
    Annesi babası ayrı olan kuzenim var 15 yaşında bir kız çocuğu. Acıları var mı yok mu bilinmez bi çocuk hiç belli etmez. Geçen bayramda oturuyoruz evde enişteme kızı masaj yapıyor diğer kuzenimde bunlara bakıyor eniştem diğer olan kuzenime dönüp ''ne bakıyon la baban baksın sana böyle'' dedi. Bu babasını görmeyen kuzenimde dalmış izliyor bunları. Sonra eniştem buna döndü ''sana da baban baksın'' diyecekti az kalsın. Çocuk saçma bi gülümsemeyle yere eğdi kafasını. Geri lafı düzeltip ''sen bakabilirsin'' dedi. Bu başladı gülmeye ama o kadar yapmacık gülüyorki böyle şeyleri yaşayan biri olarak acı içinde güldüğünü o kadar iyi anlandımki. Keşke anlamasaydım. Yaş maş bakmıyor kalbin seni koruyacak birine ihtiyaç duyuyor. Böyle kızları, kadınları sevin.
    1 ... please save me tonight