1. 1.
    Üzmüştür. Böyle çok olay var ne yazık ki. Ak parti nin en büyük ysnlışıdır suriyelilerie bu kadar sahip çıkması.

https://forum.donanimhabe...mZero=yes&m=132827154
    9 -5 ... orjinaldeli
  2. 2.
    Akp döneminde olmuştur.
    6 ... durust ve acik sozlu yazar
  3. 3.
    Bunlar daha iyi günlerimiz.

Suriyelilere maaş bağlanmış. Yemin ediyorum gözümle gördüm. kızılay kart'a yatırmışlar, suriyeli çekemedi benden yardım istedi.

720 lira.

Tam 720 lira.

Ben maaş işini goygoy sanıyordum.

3-5 milyon suriyeliye bir de vatandaşlık verecekler...

Haram zıkkım olsun hakkım.

Üniversiteye gidebiliyorlar, maaş bağlanıyor, iş kuruyorlar vergi vermiyorlar!

Ben, Suriyelilere bunlar neden yapılıyor da bize yapılmıyor diye soruyorum?

O yüzden seçimde üzerime düşen görevi yapacağım! Sandıkları koruyacağım!

Memkeketinizde mülteci durumuna düşmek istemiyorsanız oy kullanın, sandıkları koruyun!
    15 -5 ... huseyin c
  4. 4.
    Okudum. Suriyelilerin burada hiçbir suçu yok. Onlar da işsiz, yerlerinde Türkler de olabilirdi. ırkçılığın âlemi yok. Taş mı yesin bu insanlar? Ki konuyu ak partiye getirebildiklerine göRe iyi parti sübliminalidir.
    1 -17 ... nattleite
  5. 5.
    sorun değildir. birkaç suriyeli yetime ekmek kapısı olmuştur. swh.
    1 -1 ... bize de mi caylak
  6. 6.
    adamlara toki ev yapıyor,maaşları da var.sağda solda çalıştıklarında senin benim gibi maaşlarını da kesmez devlet.siz de gidin halen akepeye oy verin.
    2 ... deli anlamindaki de
  7. 7.
    lan bunun Suriyelilerle ne alakası var?

adam babam 6 yıldır izin kullanmıyor diyor. işverenin tavrı beğenmiyorsan çık'mış.

bu işveren ülke safkan türk olsa da orospu çocuğu, 72 milletli olsa da orospu çocuğu.

madem adam sigortasız olarak suriyelileri çalıştırıyor, buna karşı izlenecek yol şikayet etmek. buna devletin müsaade etmesi gibi bir durum sözkonusu değil.

daha ucuza çalışacak türk de bulsa durum aynı olacak. burada kanunları hiçe sayan tek kişi var, işveren.
    5 -3 ... raduyev
  8. 8.
    Bu sebepten dolayı oylarınızı ak partiye vermeyin.
    3 -4 ... emrekanat12
  9. 9.
    işgüzar ve zalim bir patrondan dolayıdır.

Suriyeliler ile ne âlâkası olduğu anlayamadım. Benim tanıdığım birçok işyeri sahibi de sırf huyunu suyunu bildiğim adam benimle kalsın, suriyelilere muhtaç olmayayım diye maaşlarına zam yaptı çalışanlarının.

Böyle ucuz politikalarla iş götürmeyin, güldürmeyin kendinizi.

Edit; Bir kere iş kanunu denen bir gerçek var. Nereye işten çıkartıyor? Adam 6 yıl çalışıyor zaten. Muhtemelen 30 kişiden fazla çalışanı vardır. Bunun kıdem tazminatı var, ihbar tazminatı var, işe iade davası var. Dava açsa kesin kazanır.

Ayrıca tüm masrafları da davalıdan alır mahkeme.
    -1 ... lightsaber
  10. 10.
    mesele suriyeli oluşu değildir. mesele daha ucuza çalışacak eleman bulmasıdır.

bu durum her sektörde mevcut. misalen normalde 5000 tl maaş alabileceğin bir işi, birisi açıkta kalmamak için 4000'e yaparım diyor. ötekisi 3500'e yaparım diyor. bir başkası işsizlikten bunalmış 3000'e yaparım ben diyor. sözleşmende aldığın maaş tarife üstünden ve el mahkum imza atıyorsun, aldığın para ise apayrı.

her meslek grubundan aşırı şekilde yığılma var.
    4 -1 ... asbikubuhi