1. 1.
    babası ölmüş birinin yanında baba muhabbeti yapmak ne kadar iç burkar bilir misin sözlük?

ve ben dün gerizekalı gibi bunu yaptım. bir arkadaşım var cenk adında. çocuk geçen sene babasını trafik kazasında kaybetti.

geçen hafta cenk basket oynarken bağlarını koparmış. neyse ameliyat falan etmişler. evde yatıyormuş. diğer arkadaşlarla karar verdik "hasta ziyareti" maksadıyla gidelim diye. neyse bizimle gelecek arkadaşlardan birinin babasının doğum günüymüş. beni aradı ve "ben gelmeyeceğim" dedi. tamam dedim, diğer arkadaşlarla çıktık yola. vardık eve, tam muhabbetin ortasında gerizekalı gibi çıkıp,

- enes de gelecekti ama, babasının doğum günüymüş dedim.

aslında diyemedim de. keşke böyle deseydim amına koyım. bir kerede geçerdi muhabbet böylece. babası falan derken kafama "tak" etti. işi çevireyim dedim. "ba" kısmından sonra anneye çevirdim olayı. annesinin doğum günüymüş o yüzden gelmedi dedim. o sırada bizim diğer gerizekalılar hani babasıydı lan az önce bize babası diyordun yalancı falan diyip bayağı güldüler, eğlendiler. ben de gülüyorum bir taraftan ama hiç akıllarına gelmedi babasının öldüğü muhabbeti. benim yüzümden terler boşaldı. sonra "ya kanka illa söyletecen sevgilisiyle buluştu falan" dedim.

sonra enes geldi. kutlamışlar doğum gününü babasının. aynı muhabbet bu kez yine dönmeye başladı enes gelince. olayı benim gibi fark eden bir çocuk daha vardı alper diye. "ya ne babası kardeşinin doğum günü" falan dedi o da işi kurtarmaya çalışıyor ama olay tazelenince daha da sıçıyorduk. vay amına koyım böyle işe. cenk de belli etmemeye çalışıyor ama gözlerinin yaşardığını, yüzünün düştüğünü hissettim.

ne bok var da o muhabbet aklıma geldi en başta ulan çok üzüldüm yahu. içim yandı, içim. dilimi sikeyim.
    28 -3 ... neyazsamoncedensecilmisdiyor
  2. 2.
    anne babası ayrı birisinin karşısında babası ölmüş kişiye pot kırdığında kendi durumunu öne sürerek bi'nebze de olsa durumu kurtarır.*
    1 ... bauu
  3. 3.
    askerde sık sık başa gelebilen olaydır.
    1 ... sage mode
  4. 4.
    seferde olduğu için babasının vefatından ancak 4 ay sonra türkiyeye dönebilen en yakın dosta
    hiç farkında olmaksızın piç dediğiniz anda o bir saniyelik duraksamanın dünyayı durdurabilecek gücünü hissedebilmektir.
    2 ... portakal kabugumsu
  5. 4.
    baban ne iş yapıyo diyen öğretmenler var bir de ! babasının işine göre eğitim verecek sanki.
    4 ... he gulum he he de gitsin
  6. 5.
    (bkz: orospu çocukluğuna alternatif isimler)
    ... xrei
  7. 6.
    kardeşi olmayan birinin yanında kardeş muhabbeti yapmaktır.

herkesin bir eksiği var hayatta. önüne gelene imtiyazlı davranacaksak işimiz iş.
    1 -3 ... system error
  8. 7.
    çocuk için en kötüsü ve sıkçada başına gelen şey senin baban ne iş yapıyor sorusudur.
    ... dnryuk20
  9. 8.
    Bi de "olgun erkeklerden mi hoşlanıyorsun" suali sorulursa daha bi üzer insanı..
    1 -1 ... herseyzitliginicagirir
  10. 9.
    Yaraya tuz basmak da denilebilir.
    ... mevlutovska