bugün

http://www.hurriyet.com.t...kavgasi-kamerada-40866815

Nereden tutsak elimizde kalan olaydır. Vatandaş beni kimse karakola götüremez diyor. Polis vatandaşa tokat atıyor. Sonra o vatandaşın oğlu polisin kafasına tokat atıyor. Biz ne ara böyle bir ülke olduk. Karakola gidilecek bir durum varsa gideceksin kardeşim durumu zorlaştırmaya gerek yok. Polis ise ufacık bir sokak arası tartışmada bile sinirlerine hakim olamayıp kaç yaşında adama tokat atıyor. Eh babasına tokat atıldığını gören genç sinirlerine hakim olamıyor. Umarım bu gerilim ve tahammülsüzlük durumundan bir an önce sıyrılırız.
Polis haksız.

Tamam adam tahrik ediyor, tehdit ediyor, esiyor, gürlüyor ama tokat ne kardeşim. Vatandaş lan o vatandaş, senin maraban değil!
Polisin tokat atması yanlış, pvsk dan kaynaklanan zor kullanma yetkisini kullanıp yere yatırıp ters kelepçeyle karakola götüreceksin, tokat atmak yanlış. Öteki taraftan polis haklı vatandaş diye de her orospu çocuğuna beyefendi gibi davranırsa bu işi yapamaz. Kardeşim ve kuzenim polis çok iyi bilirim bu olayları.
sebebi ne olursa olsun, birisi benim yanımda babama tokat atacak, allah yarattı demem saldırırım. Polis olabilirsin, adamı zorla karakola da götürebilirsin. ancak bu zorlamanın içine şiddet giremez. herkes haddini bilecek. sınavı kazanıp üniforma ve silah sahibi oldun diye vatandaşa tokat atma yetkisine sahip olamazsın. kimse bu yetkiye sahip olamaz.
Polise tokat vurduğu anda içimin yağları eridi. Hak etmiş polis.
oruç hepsinin kafasına vurmuş. olur böyle ramazanda normal.
milletini korumaya yeminli polisin yaptığı hareket ne diyeyim ki ülkede hiçbir şey normal değil ki arkadaş ne diyeyim ben.
babasını korumaya çalışan gençtir. içinden gelmiştir.
ha adamın suçu yok mu? var tabii. fakat gel gelelim ki, "üniforma+rozet=şiddet" değildir. polisin gençliğine verip, aşağı yukarı aynı yaşlarda olan diğer adamı cezalandıracaklar. yazık.
Hatalı davranan polis. Açık ve net.
polis layigini bulmus. bir babaya oglunun yaninda tokat atmak nedir, sen kimsin amk. boyle alirlar fiyakani asagiya.

Bir defa daha gorduk ki, bu ulkede bir bok olamazsan polis olabiliyorsun.
(bkz: adamlıkta bugün)

az bile yapmış. kırsaydı kafasını keşke. sen kim köpeksin ki vatandaşa sokak ortasında tokat atıyorsun?
Kimse kusura bakmasın da öyle bi dünya yok. O yüzden delikanlı doğru olanı yapmış. Kimse, devletin ona emanet ettiği silahla kovboyculuk oynayamaz.
Video’nun başı olmadığı için konu havada kalmış.ben bugüne kadar hiç bir polisle trafikte problem yaşamadım amk sanki 2 pac gibi aracım bir kaç kez arandı bile.götün kalkıp polise diklenir gurur yaparsan tokadı yersin işine bakıcaksın alıcaksın evraklarını teşekkür edip yürüyeceksin.polise o rozeti vermek hah tamam amk polis bize şimdi hiç birşey yapamaz hele bi yapsın sosyal medyada nasıl çemkiririz sonucunu doğurmamalı.sonuçta ne kadar kriz kontrol’ünü bir memur formasıyla yapsada o da bir insan senin benim gibi.memleketin polisine askerine düşman olmamak lazım.
Koruma iç gudüsüyle iki saglam sille çekmiş gençtir.
Kimin babasına vursan böyle tepki verir.

polisler orda olayı çözme derdinde değil kavga derdinde.o adam suçluysa bile öyle gergin bir hali yok kibar olsan o da kibar olacak.

Eline sağlık güzel kardeşim.
bakıyorum herkes polise düşman, sanki ermeni polisi.
götünüz sıkıştımı polise sığınır, imdat dersiniz ama.
polise tokat atması yanlış demişler. ben de yanlış diyenlere soruyorum sokağın ortasında genç bir polis babanıza tokat atsa siz ne yapardınız?
Ülkemde artık şaşırmadığım olaylardan biridir. Şaşırmayı ne zaman unuttum derseniz 2013 senesinde taksimde Atatürk ve Türk Bayrakları ile gezen topluluğa biber gazı sıkan polisin pkk paçavrası ve bölücü terör örgütünün lideri olan apo(oç) bayrakları ile gezenlere müdahele etmediklerinde unuttum ben şaşırmayı.
polis güçlerimizin itidalli olması gerek.

konu tam olarak nedir? bilmiyorum; ancak yine de oğlunun önünde o şekilde davranılması hiç hoş değil. münasip bir şekilde karakola davet edilebilir. hatta kollarından tutar arabaya götürürsün, ama tokat olmaz aile babası adama!
Akp nin ürettiği polisler kendisi gibi vasifsiz ve kudurmuş halde.

Sen polissin. Varsa bir durum, tutarsın kolundan götürürsün. Ne bu sokak karısı gibi laf dalaşına girmek? Sonra da tokat atmak? cekip silahi vursaydın bari.

Oğlan iyi indirmiştir. Lakin simdi kac kemiği kırıldı bilemiyoruz artık.
Bana göre polis akp liyse kesin olarak haksızdır. Meslekten atılmalıdır. Eğer chp li ise kardeşim polisin sabrını fazla zorlamayacaksın. O da insan. Gerçekten bazı vatandaşlarımız görevlileri çok zorluyorlar. Eğer polis akp li veya chp li değilse bana ne amk yesinler birbirlerini.

Yurdumdan insan manzaraları.