bugün

Konuşurken sizi adeta bunaltan, susmak nedir bilmeyen, telefonun kapat tuşundan habersiz babanın suratına telefon kapatmaktır.

Kusura bakma baba feministim ben, aileme torpil geçemem. Neticede erkeksin ve eril laflarına müsamaha gösteremem.
olsa da kapatsak be...
bir ışık gördüm birisi gel gel diyordu.
babam muhtemelen hicbir sey demez, ama ben bunu babama yapacak kadar got oglani degilim. hayatimda kendimden once annem, babam ve kiz kardesim gelir.

he, ileride oglum/kizim bana bunu yaparsa ben agzina sicarim o ayri.
sikindirik meseleler için bir insana, özellikle o insan ana baba ise yapılmaması gereken bir saygısızlıktır.
normal hatta normali orta düzeyde aşan şartlarda asla yapmayacağımdır. fakat yaptım. saygısızlık olsa bile haklı olarak yaptım, söz konusu şerefimdi, benimle birlikte ana-babamın da sahip olduğu evlada karşı duruş ve sorumlulukları zedeleyen bir husustu ve sonucunda ailem benden özür diledi de mesele kapandı.

şu hayatta anneniz babanız dahil herkese açık bir kapı bırakacaksınız. mecbursunuz.
Beyler yanlış anlaşılmasın , edepten göt ister.
Başına bir şey geldiginde yada para lazım oldugunda, adamın peşinde dolanırsın ama.
Babaya yapılan bir saygısızlıktır.
Umarım telefon titresimli değildir.evet.
Akabinde geri arayıp yanlışlıkla oldu demek.
Bugün de erilce laflarıyla beni bezdiren babama yaptığımdır. Sanırım niyet edip feminist olduğumu, bu yola baş koyduğumu, babam dahi olsa bir erkek olduğunu unutmuş olacak ki eve kaçta geleceğimi, geç kalmadan gelmem gerektiğini tembihledi.
Afedersin daddy de, noluyoğ ya? Ne zamandan beri boyunduruk altına girdim ben hayırdır?

Bıktım cidden ya. Çocuk gibi akşam ezanı okumadan döneyim istersen daddy? Şaka gibi. Üzgünüm ama bu kapatışı hak ettin.