bugün

lise 2 zamanları... baba aksam arkadaslarıyla eurosportta mac ızlemekte o sıralar yurtdısındaki hıcbır takımla oyuncularıyla ılgılenmezdim... beni cagırmıstı yanına... spıkerın konusmalarını cevirmemi istedi.. cok hızlı konusuyordu becerememiştim... sallama gibi bir olayımda yoktu ingilizce biliyorlardı... "11 senedir kolejlerde okutuyoruz bir boktan anladıgı yok hıyar agasının. cobanı yollasak oranın vatandasi olurdu." diyerek hayatımın ayarını vermiştir.
-Bakarız.
-Yarına çıkmaya senetimiz yok.
-Hele bir o gün gelsin.
bok yemenin arapçası türkçesi yoktur, bok yemek bok yemektir!
''dayak yemeden atmasini ogrenemezsin''

ulan pust, sinir hastasi olduk ciktik, onume gelenin gotunu beynini siktim, gencligim canimi sikani doverek gecti. hep senin yuzunden.

ayrica babalarla ilgili bu gibi durum travmalari icin:

(bkz: barney stinson)
ehliyeti yeni almışım, gittim kendimce bir araba belirledim, ne araba fiyatlarından haberim var, ne de ailenin ekonomik gücünden, bir evin bir kızıyım diye şımartıldıkça şımartılmışım zaten.

- baba istedigim araba x galeride.
- sabancının kızı sandı kendini şıllık.

o gün kendime geldim, adam oldum ben. evet!
dur sen ben kemeri alayım geliyorum oraya...
sik nerde selanik nerde.
üniversiteye giderken;
oğlum dozunda içki iç, çapkınlık yap, eğlen ama sakın sigara ve uyuşturucu ya bulaşma.
kulağımdaki 3. deliği gördükten sonra sakin bir şekilde;
-oğlum neden delik sayını arttırmaya çalışıyorsun bilmiyorum.*
"ben senin başarısızlığına alışkın değilim. bana bunu yaşatma."
tutamadım sözünü...*
senden bir sene fazla okuyan adamın odasına, kapısını vurmadan giremezsin bunları hesaba katarak ders çalış.(doğruluğu kanıtlanmıştır.)
babamın;''yatmasını bilmeyen,kalkmasını bilmez.''sözünü her akşam tekrar edişi.
bir iş yapıyosan en iyi şekilde yapacaksın. pezevenklik bile yapıyosan karının en iyisini satacaksın.*
'oğlum vodka, cin gibi şeyler içmeyin. bunlar spermlerinize zarar verir. rakı için, bira için. en masum içkiler bunlardır.' ben babamdan içki içtiğim için tokat beklerken duyduğum sözler bunlar oldu, allah babamı basımdan eksik etmesin.
ehliyeti aldığım senenin ilk yazında tatile gidiyoruz. daha önceden ehliyetsiz uzun yol tecrübemden habersiz olan babam, tecrübe kazanmam için çok değerli arabasını bana veriyor. ve sinir harbi başlıyor.

10km ilerisini gördüğüm yolda 120km. hızla gidiyorum;

- yavaş git biraz, kamyonun altına girecez şimdi.

90km hıza düşüyorum. anneme dönüp;

- hanım yolluğu fazla alsaydın, sabaha kadar anca götürür bu bizi.

kamyon sollarken;

- karşıdan araba geliyo görmüyo musun? öldürecek misin sen bizi? (karşıdan gelen araç kamyonu solladıktan 4 dakika sonra yanımızdan geçiyor.)

artık bardağı taşıran bu son damladan sonra çekiyorum arabayı sağa;

- al sen götür.

diyorum.

- ya gördün mü hanım, bu mantar nerden bilir araba kullanmayı. 100km gelemedi, yoruldu hemen.

yoruldum tabi.
--spoiler--
Eğer oğlumun başına bir kaza gelirse veya bir polis onu vurursa ya da kendisini hücresinde asarsa, hatta kafasına yıldırım bile düşse bu salondaki bazı kişileri suçlarım. Ve o zaman affetmem.
--spoiler--

(bkz: don carleone)
(bkz: the god father)
(bkz: yollar yürümekle aşınmaz)...
(bkz: dün dündür bugün bugündür)...
(bkz: bana sağcılar adam öldürüyor dedirtemezsiniz)...
sen benden daha zeki olabilirsin , ama ben sen den daha tecrübeliyim.
bundan öte istanbul yok oğlum.
- bir kez düştüğün çukura bir daha düşemeyeceksin! sen herkes değilsin! herkes gibi olmayacaksın. benim kızım yaptığı hatayı bir daha yapmayacak!

yıl 2008, öss sınavına 3 yıl var;

- bu dolapların hali ne? dolabı düzgün olmayan insanın öss'yi kazandığı mı görülmüş? topla şunları! önce düzen, düzen olmazsa hiç bir şey olamazsın.
-senden bir bok olmaz.
ilk yumruğu atan kazanır oğlum.
evladım madem yalan söylüyorsun biraz inandırıcı olsun. * *
ne kadar üstün olursan ol, üstünlüğünü zayıf insanları ezmek için kullanma.
(bkz: telefonunu aç)