bugün

insanı üzüntülere sokup sokup çıkaran ne bok yedimde böyle bişey oldu demesine sebep olabilecek ulan ne yaptıysam keşke yapmasaydım niye oldu ki şimdi bu deyip kafasını mermere kollarını betona vurmasına sebep olacak durum.
Tamam bahcede yatarim ben diye cevap verilebilir.
bu durumda yapılacak tek şey; babayı yüksek dozda babam ve oğlum filmine maruz bırakarak evi terk etmektir. izleyip izleyip "gitme diyeydiiimmm açaydım gollarııımııı" der artık kara vicdanlı baba!
istenmediğim yerde durmam diye cevapla biten olaydır.
eşyalarınızı alıp annenizin gözünün yaşına bakmadan, ''dur oğlum gitme'' demesine aldırış etmeden babanıza dönüp son sözünüzü ''sende elbet yaşlanacaksın hacı, elbet benim kucağıma düşeceksin, sana ölürken bir bardak su dahi vermeyeceğim şerefsiz'' deyip evden kıçın, ama lafı okkalı bir biçimde koyun.
çık git evden o zaman daha ne duruyosun özgürlük oh. *
Mesleği işi olan bir evlat olarak fazla koymayacak olandır. Babamdan bir sigara parası almışlığım yok.
bazen demeden davranışlarla belli edebilir.
babanın bir evladına diyecek en güzel sözdür efendim o kadar çabalamama rağmen dememiştir.
bireysel emeklilik hesabınızda en az 50.000 tl yoksa boku yediğinizin resmi.
Hiç bir yerde görmediğim babadır. Artık ne yaptıysanız adama...
Aile hukukunda parası olan, parası olmayan üst soyuna(babasına), alt soyuna (çocuğuna) ve kardeşlerine yardım etmekle yükümlüdür . Yani kolay değil o işler.

(bkz: yardım nafakası)
sevilmediginiz anlamına gelir.
(bkz: evlad olsa sevilmez)
bu bir saldırı olarak algılanabilir ve " sen kime şekil yapıyorsun" diye karşılık verilip daha sonra ev adamın evi olduğu kanaatine varıp evden çıkılabilir.

ancak bu ilkel baba figürü için geçerli normal bir baba figürü böyle saldırgan biçimde sorunlarını dile getirmez bence.
Her kavgamizda babamin soyledigi sozdur.3 aydir ayriyiz hala her hafta aglayip gel ozledim der orasi ayri.
Aileye karşı sonsuz, koşulsuz minnet ve saygı inancında olanların aksine hak vermediğim durum.

Ne demek evimde istemiyorum. Ne ara senin evin oldu burası, çocuğu yaparken "istemedim mi gider haberin olsun" diye mi yaptın.

Böyle zamanlarda iki gün bi arkadaşınızdır şudur budur çekin gidin. Bak fıldır fıldır nasıl aranıyor sokakta. Saygıysa saygı, sana da saygı duyacaklar. Aile bireyleri arasında birbirine yol vermeye yer olmadığını bilecek.
benim babam yok ama bana babalık yapan abim bunu benim yüzüme söyledi ve ben ona bu sözünü hatırlatıp gittim şuan kendi ailem ve musmutlu bir yuvam var ailemden hiç kimseylede görüşmüyorum pişman mıyım asla!!!
Ben o sözü asla unutmadım unutmam da.
O bana diyemez ben ona derim. hadi eyv.
her 3 ay'da bir, babamın bana ve abime uyguladığı vaz geçilmez kelimedir. Bağımlılık yapmıştır. eğer babam bize kızmassa biz olay çıkartıp, babamın bize kızmasını sağlıyoruz.

bağımlılık yapar bir süre'den sonra.