bugün

lise yillarinda sigara alacak paranin olmadigi donemlerde buyuk adrenalin salgisi esliginde gerceklestirilen eylem.
babanın zulasından prezervatif çalmaktan daha yüzsüz eylem *.
meger ki baba tekel'de genel mudurse, heyecani kacan aktivite. artik paket mi carpsam, karton mu diye dusunursunuz.
babanin dunyanin obur ucundan getirdigi ozel purolari carparsiniz, o heyecani yakalamak icin.*
kullandığı sıgara markasına gore keyif alınan durumdur.babanın olayı cakması sonucunda ''seni sevdiğimden yapıyorum.icme bu kadar sigara'' seklinde bir sozle olaydan yırtılabilir.
Eger ki baba da sizin zulanızda siz uyurken sigara çalıyorsa pek de önemsencek bir hadise değildir.
(bkz: Yaşadım ordan biliyorum)
eğer bir de sizin sigara içtiğinizden şüpelendiği için yatmadan önce sigarasını sayıyosa * daha da eğlenceli bi durumdur ama zevki fazla uzun sürmez bi müddet sonra yüzsüzlüğü ele alıp bi sigara versene durumuna dönüşür.
evlenip kendi hayatını kurana ya da ayrı evde yasamaya baslayana kadar süregelecek eylemdir.
çaLma oLayı değiLdir...sadece borç aLma eyLemidir...çocuğun eLi para tuttuğu vakit o aLinan sigaraLar fazLasıyLa yerine konuLacaktır...
genelde cocugun sigarası bitince yapılır fakat calınmasından calan bile cogu zaman memnun kalmaz. cunku genellikle cocuklar marlboro dan assa sigara icmezken babalar biraz da evin gecimini saglama yukleri omuzlarında oldugundan ballıcaturu sigaralar içer. bu da çalan cocukta sigarayı içtikten sonra sanki birisi gelip azına s.çmıs hissi verir. * *
sigara bittiğinde almaya para bulamayınca babanın sigarasından 1 tane alınır.pakette az kalmışsa kesinlikle alınmamalıdır.akşam baba eve geldiğinde evden dışarı çıkmak uygun olup eğer baba durumu çakacak gibi oluyorsa suçu anneye ya da aileye en yakın bireye atmak mantıklı çözüm yoludur.
+rıfkı oglum kos git bakkaldan bir paket sigara kap gel bana
-baba daha sabah aldım.çok içiyorsun valla
+sadece kendim içsem güzel olacak da sen tanımazsın benim eşşek sıpası bir oglum var sagolsun aynı paketten içiyoruz
-hııı.gerçekten tanımıyormuşum
+kooooşşş git kap gel bana paketimi
-peki baba...

denir ve olayın şoku market yolunda atlatılmaya çalışılır.
acaba sayıyomudur içerken?!,alsam eksildiğini farkeder mi?!,fark ederse nası idare ederim... gibi beyin egzersizi yaptıran eylem.
babanin paketinden sigaralari caldiktan sonra igneyle delip yerine geri koymakta bi alternatiftir.

(bkz: cocukken yapilan abukluklar)
annenin sigara paketinden sigara calmak daha guvenlidir son 4 sigara kalmissa bile alabilirsiniz. ama babanin sigarasi tehlikelidir zira babalar sigaralarinin sayisini akillarinda tutabilirler.
babanın uyumasının beklendiği durumlardan birtanesi.
babamın sigara içmemesi sebebiyle asla yaşayamadığım keyif, haz, hede.
(bkz: babanın sigara paketinizden aşırma yapması)
çaresizliğin son haddidir. *
sigara içen hemen herkesin en az bir kere yaptığı eylemdir! gece vakti çalınanı ve çakmağı çakarken aynı anda ses yapılarak çakmağın sesini saklama çabalarıyla içileni makbuldür! tabi bir de camda içilirken bastıran çiş yüzünden fena halde körükleneni! *
arkadaşların coğunlukla yaptıpı eylemdir, meraktır herhalde.
Öncelikle babanın sizin sigara içtiğinizi bilmemesi gerekmektedir.Eğer biliyor veya tahmin ediyorsa sigara paketinin tesadüfen mi yoksa bir tuzak olarak mı orada bulunduğunu iyi analiz etmek gerekmektedir. Ve son olarak içinden sigara aşırılacaksa paketin içindeki sigara sayısının 10dan fazla olması önem arz etmektedir. Babanız sigarayı bırakmışsa (benimki gibi) "ne günlerdi ya" diye yad edeceğiniz bir durumdur.
baba dünya' nın en rezil 2. sigarası olan lm i içiyorsa hakikaten korkunçtur. çaresiz yürütürsünüz.

edik: en rezil 1. sigara markası monte carlo dur. asvalt içmek gibidir.
Bir türk filmi repliğinde, bu iş şöyle lanse ediliyordu ;

-Oğlum sigara içmene bir şey demem ama hırsızlık yapman doğru değil. Çalmamalısın.
-Evet anne haklısın özür dilerim.
Falan da filan.

Bir türk filminde absürdlüğün dibine bu kadar vurulabilir mi ?
Oysaki bizim o babayiğit babalarımız ağzımızdaki o kekremsi sigarayı dövüyormuşçasına bir tokatla benliğimizi deler geçerdi. Söylemlerde şöyle birbirini takip eder ;
-Ben sana içmeyeceksin bu meredi demedim mi !
-Ne lan o ağzındaki !
henüz kendi parasını kazanamayan evladın ''mecburiyetten'' yaptığı eylemdir. zorunludur babadan çalmasın da bakkal mı soysundur. haklıdır.
sigaraya yeni başlamış tiryakiyim nidaları ile dolaşan gencin gizli sandığı, oysa asla gizli olmamış ve olmayan durumdur.
güncel Önemli Başlıklar