bugün

yediğin kaba pislemektir. şayet herif pezevenk değil ise.
ileride kendi çocuğu tarafından aynen başına gelecek olay.

(bkz: etme bulma dünyası)
baba mesleğiyle alakalı bir şeydir, pezevenk, kaçakçı vb bir mesleği olan babanın oğlu utanmıyorsa şaşılmalıdır. ancak alın teriyle para kazanan babasının mesleğinden utanan orospu çocuğunun önde gidenidir.
-baban ne iş yapıyo senin yavrucum
+eöö şey ehehe söylemesem
-o nedenmiş yavrum söyle hadi çekinme, işin iyisi kötüsü olmaz
+üzerinize afiyet babam pezevenktir, aman diyim hayriye teyze fazla yaklaşmayın yanına
-aaa terbiyesiz
+inanır mısın söyledim rahatladım
saçma sapan bir şeydir. yani her insan aynı hedef uğruna çalışmıyor mu aşağı yukarı? amaç aynı değil mi? herkes hayatını devam ettirmek, evini geçindirmek için çalışmaz mı? tabii ki, herkesin standardı kendine göre ve farklıdır, ama temel neden aynıdır. örneğin, bir holdingte çalışan temizlik görevlisinin de, işçinin de, holding patronunun da esas amacı aynıdır. o halde kim, kimden, neden utanır? bir evladın babasının emeğinin karşılığını aldığı bir işte çalışmasından utanması diye bir durum da söz konusu değildir, olmamalı.
karşılaşılanların aksine babası kaçakçı, pezevenk olanlar alnının akıyla babasından gurur duyup '' ne yapsın ? çalsın mı ? iş yok '' ya da benim babam '' garı satar, esrar tüccarı, silah kaçakçısı '' * derken, babası temizlikçe yahut alt kademe işçisi olarak çalışanlar bunu utanarak gizlemektedirler. devir tersine mi döndü ne
-babanız ne işle iştigal ediyor?
+kendisi şu sıralar başbakan. *
şerefsiz evlat tavrı
baba helalinden para kazanıyor kazandığı parayıda ailesine harcıyorsa utanan şahsın o aileye, o babaya ait olduğundan şüphe edilmesi gereken durum.
(bkz: işçisin sen işçi kal)
(bkz: silah tüccarı)
ergenlik çağındaki çocuklarda görülmesi doğal bir davranıştır.
baba eğer haram para yedirmiyorsa , aç ve açıkta bırakmıyorsa, canını dişine takıp çalışıyorsa utanan kişinin en kısa zamanda sahip olduğu kişilik sorunlarından kurtulması gerekmektedir.
kişinin asıl kendisinden utanması gereken durumdur.
utanma yavrum o senin babanın mesleği.
(bkz: babamın mesleğinden utanıyorum)
(bkz: marco siffredi)
sex shop işleten babanın mesleğinden utanmaktır.

+baban ne iş yapar yavrum?
-mmm.. esnaf, xxxx de dükkanı var.
+ne dükkanı?
-plastik y*rrak ve titreşimli v*jina satıyo, ne sorguluyosunuz lan!? ühühühüüüüüü!
* (bkz: baba mesleği)
(bkz: babanın şahin k olması)
çocuk okutmak zordur ki üniversiteye kadar gelmiş orta halli bir aile çocuğu bunu gayet iyi bilir.
fakirlik utanç verici bir şey değildir ki utanmak yüz kızartıcı bir suç işlemek demektir.

pazarcı, hamal vs. her ne olursa olsun diğer insanlar gibi karanlık işler çevirip kolay paraya sahip olmayan, kendi yağımda kavrulayım, yeter ki çocuklarım aç kalmasın diyen baba cennetlikten de ötedir.

her kim olursan ol, özünden vazgeçme. öz demek ata demek. ata demek senin geleceğini heba etmeyen demek.
o baba elleri öpülesi, yanakları sıkılası her an mutlu edilesi babadır. asıl baba mesleğinden utanan daha fazla utançtan geberesidir.
eğer baba çocuğuna insan gibi asgari geçim şartlarını sunamıyorsa doğaldır. ben yerinde olsam o çocuğun... neyse boşver şimdi.
utanan aklı kıt şahıs babasından daha büyük işler yapsında görelim dedirten bir durumdur.

(bkz: önce adam ol)
yediği ekmeye ihanet eden şerefsiz insanın yaşadığı durumdur.
(bkz: şerefsiz)
eksi editi:baban pezvnkmi niye eksiliyorsun.
"evet, babam makina mühendisi ve ben utanıyorum!" *
ülkenin durumuna göre babanın aldığı maaş düşüktür.ancak oğlun yaptığı itlik bundan daha kötü bir durumdur. şerefsizliktir.baba yaptığı fedakarlıklarla kurban olunasıdır.
güncel Önemli Başlıklar