bugün

annenin hoşlanılan kızı beğenmemesinden çok ayrı bir durumdur. baba duruma daha duygusuz yaklaşır. objektif davranır. daha sağlıklı yorumlar alabilirsiniz.

lise yıllarımdı. Bir kızı sevdiğim için okulun istisnasız bütün bireylerinden dayak yedim aq. kız çok güzeldi herkes aşıktı. E benle de çıkınca olan oldu. babam da hergün "düştüm baba" yalanını yutmadığından kelli, araştırma yapıp benim kız davasından dayak yediğimi duyunca bastı okulu kardeşimle beraber. Babam sorar kardeşime:

- lan göster bakalım bizimkini dağıtan çocukları.
+ gelirler birazdan baba.
- kimi seviyo bizim faydasız.
+ aha baba işte geliyo. gülçin adı.
- bunun için mi bu kadar dayak yedi çocuk.
+ heralde.
- (arabayı çalıştırır)
+ ne yapıyon baba beklemeyecek miyiz?
- dur oğlum bizimki biraz daha dayak yesinde belki aklı başına gelir. bu kız için dayak mı yenir lan!
(bkz: bu kız sana göre değil)

babanın bazen haklı ancak cogu kez haksız oldugu durumdur.
acık sacık giyinen, fazla samimi kızlar için söylerler cogu zaman.
bir çeşit engel . iknası mükün

neticede gençler anlaşmıs he de gitsin be baba.
kızla baba değil biz evleneceğimiz için problem yaratmayacaktır.
kesinlikle daha objektif yaklaşımdır. anne her nasılsa kimseyi beğenmeyecektir ama baba bir erkek gözüyle, yaşadıklarına ve gözlemlediklerine dayanarak konuşur.
muhtemelen beğense de beğenmese de siz kız arkadaşınızla birlikte olmaya devam edeceksinizdir ama sonuçlar çok büyük olasılıkla babayı haklı çıkaracaktır.
daha çok annelerin düştüğü durumdur.ama babalarında bu duruma düştüğü görülür pek sık olmamakla birlikte.bu süreç genellikle şöyle işler:çocuk babaya karşı gelerek kızla evlenir aradan biraz zaman geçer ve çocuk yaptığının hata olduğunu anlar.babasıda ben sana demiştim der ve baba oğluna sarılır ve çocuk hayatına kaldığı yerden devam edeceğini sanır.