bugün

sözlük yazarlarının babalarının başından geçen ilginç olaylardır..

not: burda bişiy vardı ama artık yok, okuyunca bana da saçma geldi sildim.
darbe yıllarında semtinde çok tanınan bir kişiymiş ve komünistlerin kahvesine geçip alayına küfür etmiş adamlar ayağa kalktığında ise cam sodayı kırmış ve atar koyup kahveden çıkmış cesarete bak.
kamyon arkasına dalmış tofaşın arka koltuğuna atlayarak, ön koltuklara yapışmış, akordiyon misali bir araçtan burnu bile kanamadan çıkmış olması.
anlattı, arabayı görünceye kadar travmadan zırvaladığını sandım, aracı görünce asıl travmayı ben geçirdim.
gözlerim gerçeğe çarptığında beynim sarsıldı.
daha geçen anlattı babam; gençliğinde arkadaşlarıyla bi oturuşta iki* damacana rakı içerlermiş. hem de sek.
genelde iyi örnek olmayan hikayeler örneğin:

"yine bir gün okuldan kaçtım doooru sinemaya tabi cüneyt abimiz* var kıçırırmıyız tabi hayır okuldan kaçtım gittim sinemaya aldım bileti girdim içeri apra var tabi filmi izledik bi çıktık dışarı ordan oraya zıplıyom falan dışarda bir grup benim yaşlarımda ama biraz daha büyük çocuk yolumu kesti sinemadan çıkınca tabi paranın kokusunu aldılar iyice filminde verdiği gazla bi daldım bunlardan dayak yedim bi de evde babam dövdü" diye bi anısı vardı ben yerlere yatarak gülerdim orda dayak yiyecedim nerdeyse glerek kaçtım
güncel Önemli Başlıklar