bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    çok doğal birşeydir. yalnız konu ne kadar önemliyse o kadar önemsizleşir o an için.

yaptığımız hatalar olur. yaşımız daha evden uçacak yaşta değildir. sigaraya başlamak, içki içtiğimizi öğrenmesi, kavga etmememiz ve duyması, derslerin kötüye gitmesi..vs. bu gibi konularda babanın görevi alıp çocuğu nasihat vermesidir. mesela;

oğlum tamam büyüyorsun ama bu sigara içeceğin anlamına gelmez. sigara bildiğin gibi kötü bir alışkanlık, ben senin yaşlarda içiyordum ama bi faydasını görmedim. bak şuanda içmiyorum ve çok sıhhatliyim. bir daha içtiğini görmeyeyim. eğer ki bir daha içe...zorrrrrrttttt. pardon. kusura bakma olm. oğlum gülme. yavrum şurda bişi konuşuyoz de mi? pardon..

veyahut;

yavrum derslerin gittikçe kötüye gidiyor, hep bu kızların yüzünden. ben sana kızlarla gezme demiyorum. ama daha yaşın başın kaç. tabi ki seveceğin, hoşlanacağın kız olacak ama lütfen kaptırma. hem zaten o ayşe pek sağlam ayakkabı değil. geçenlerd.. zorrrttttt.. da görmüştüm. neydi o ses. noldu..gülmesene yavrum..

gibi. bu durumda çocuğun yapacağı fazla birşey yoktur. gülmekle yetinir. konu ne kadar mühim olsa bile ortada osuruk olduğundan ne konu kalır ne nasihatın önemi.

osurmak doğal birşeydir ama bazen doğallık konunun içine edeceğinden bu gibi durumlar çıkabilir.
    6 -2 ... kolibalili
  2. 2.
    tüm karizmanın çizilmesine ve söylenenlerin uçmasına yol açacak durum.
    1 ... avea11
  3. 3.
    olaylara karışma!
    1 ... filleri kurtaran adam