1. .
  bizimki gibi ataerkil ailelerde elbetteki kumandanın kumandanı babadır. ancak babanın memleket tv'den sıkılınca siyaset programı açma dışında herhangi bir atraksiyon gösterememesi, uzun ve sıkıcı reklamlarda kanalı değiştirmekten taraf olmaması gibi nedenler zamanla önce ev halkının sıkılmasına sonra çözüm aramasına sebep olmuştur. hani her icat bir gereksinimi karşılamak içindir hesabı.
  bunun en basit çözümü de her odaya bir televizyon almak olmuştur. böylece akşam vakti evde herkes odasına çekilip kendi programını izler; baba evin salonundaki televizyonda hüküm sürer.
  ve fakat ilginçtir baba bu durumdan da memnun olmaz. tüm çocukları etrafında olsun, beraber eğlensinler ister. bunu sağlamak için kendi zevkinden ödün vererek çocuklarına kumandayı teslim etmek de işine gelmez.
  bu durumda babalarda gözlemlediğim bazı üçkağıtlar devreye girer. çaktırmadan bel altına vurur. sanki 850 aydır aynı dereyi, aynı tepeyi boktan bir şarkı eşliğinde ''hadi memlekete'' diye klip olarak yayınlayan memleket tv'yi ya da aynı konu üzerinde üç aydır konuşmalarına rağmen her bölümünde yeni bir bok varmış gibi ''şok açıklamalar yapıcaz birazdan'' geyiği yapan siyaset tv'yi izleyen biz değilmişiz gibi başlar ballandırmaya.
  ''bak bak şimdi bizim oralar çıkacak'' ya da ''bak bak adam ne açıklama yapıcak az sonra'' diye konuyu ballandırır baba. ama konu özünde sirke olunca ballansa da garip bir tat alır. tadından yinmez. bu sırada götüyiyen aile bireyi odasına kaçar, yemeyen göt gibi kalır salonda.
  üzülme ama bak şimdi sizin oralar çıkacak.
  3 -1 ... pokezat
 2. .
  hayatında maçlar hariç doğru düzgün televizyon izlemeyen babam dadanmış bir diziye...acı hayat * ve sevdirme çabası içindeki biricik babamla şöyle bi diyalog gelişti;

  -oğlum gel buraya bak izle biraz şu diziyi.
  +yok baba benim ders çalışmam lazım.* *
  -lan gel bi gel bak bi bölüm izle yahu.
  +yok baba valla istemiyorum izlemek falan.
  -ama bak bu acı hayat gerçekten çok acı gel bi.

  bu laftan sonra gülmemek için bünye zor tututlur,omuzlar titreye titreye babanın yanına gidilir ve çok acı olan dizi bi güzel izlenmek zorunda kalınır.

  (bkz: bu da böyle bir anımdı) *
  1 ... firanzalhonan
 3. .
  baba kisisinin kendi izlediklerini * elestirmeme ragmen *sanki hicbirsey olmamis gibi 7/24 yapilan calismadir...*****
  ... ooopps