1. 1.
    pek sık görüşmediğiniz arkadaşlarınızla yaşanan diyaloglarda meydana gelebilir.

ve maalesef yıllardır görüşmediğim ilkokul arkadaşımla tesadüf eseri karşılaştığımız da yaşadım bu feci sıkıntılı durumu.

'ooo sinan'cığım', vayy 'frktmz krdşm' faslı akabinde iş güç falan derken 'baban nasıl' diye sordum. hatırı var abi bu insanların bende.

bir keresinde okula gitmek için evden çağırmıştım sinan'ı, babasıyla kapıya çıktığında harçlık verdi babası, hem sinan'a hem bana.

ısrarla istememe rağmen.

her neyse, sormaz olaydım. çocuk başını öne eğdi, 'babam öldü' dedi. lan ne yapılır ki bu gibi durumlarda. malım ben anlamam ki.

sustum, 'ağzını sikeyim frktmz' dedim kendi kendime. ortam birden üstüme gelmeye başladı, 'ya yu' falan derken biraderim toparladı, 'sen de ne var ne yok' diyerek.

derken sohbetin boyutu değişti ama, kafam taşak oldu tabi. bir anda sarılıp, gülüşürken hüzne boğdum çocuğu lan.

o günden sonra da bu tür diyaloglara girmiyorum nadir görüştüğüm arkadaşlarımla. havadan, sudan, işlerden konuşup bitiriyorum.
    3 -2 ... frktmz krds frktmz
  2. 2.
    öyle çok da acıklı bir durum değildir. ne var bunda aq.
    1 -4 ... 1 istasyon insani
  3. 3.
    ben genelde napsın yatıyo iste diyorum.
    1 ... e f f e
  4. 4.
    biraz yüzümü ekşitip, ciddiyeti bozmadan "ne zaman öldü?" sorusunu gayet normal bir şekilde sorar ve ardından "siktiret bu muhabbetleri hiç sevmiyorum aq" derim.
    -1 ... ortambozan
  5. 5.
    ya da;

-baban nasıl?
    +babam öldü.
    -sorduk mu?
    2 -1 ... ortambozan
  6. 6.
    ya da;
    -baban nasıl?
    +babam öldü.
    -çok koydu mu?