1. ?.
  modern cag ekolinde bilindiği gibi kadınlar ön plana cıkmaya baslamıştır. ataerkil toplum yapısının tabularını kırmaya basladıgı ortayas ve genc nesillerin yok edilmek istenmensi sebebidir.
  nedir bu sebeb?

  bilirsiniz yıllardır nereye giderseniz gidin bir kayıt işlemi sırasında biri size annenizin kızlık soyadını sorar. ataerkil olarak babanın soyadını ve soyunu tasıdığımız için anne soyadı vesoyu cok önem icra etmez. kimisi böyle durumlarda anayı arayıp öğrenir..
  aslında kızlık denmesi; evlenmeden önceki kendi soyadıdır. fikir kızın evlendikten sonra bekaretini kaybettiği düşüncesi oldugundan ve bakire olmayan konuma geciş olarak kadın statüsüne gecmişliktir.

  oysa modern cagda evlenmeden ilişki türemiş, bugün bir çok kızımız bu mantıkta kadın sıfatını almıştır.
  lakin kimse kızlık soyadını sormaz ve anne kızlık soyadı ile ugrasılır.

  modern konumda ki son bes yıldır kadınlar evlendiklerinde kocalarının soyismini almıyor ve kimi kadın cift soyadı ya da kocasına soyadını vermektedir.
  bu durumda evli ciftlerin cocukları olduklarında ve kayıt işlem kuyruguna girdiklerinde o'nlara bri kızlık soyadını soracaktır. lakin, kadın kocaya soyadı verdiğinden durum tersine dönecek ve babanın evlenmeden önceki soyismi merak konusu olacaktır.

  kızlık soyadını, evlenmeden önceki soyad olarak alındıgında burda baba ne gay ne de tecavuze ugramıstır. sadece evlilik sonucu soyadı değişmiştir..
  -1 ... uykucu
 2. ?.
  (bkz: babanin kizlik soyadi)
  (bkz: sizli bizli baslik formati)
  -1 ... der meister
 3. ?.
  Tansu Çiller'in çocukları için normal olabilecek bir sorudur. Kredi kartı başvurusunda bu çocuklar anne kızlık soyadı yerine baba kızlık soyadını verebilirler.

  (bkz: Özer uçuran çiller)
  (bkz: tansu çiller)
  ... joe satriani
 4. 1.
  (bkz: ben evlenince karimin soyadini alicam diyen erkek)
  ... birdirbir
 5. 2.
  bir babanın evvelden kadın olma ihtimali ile doğru orantılıdır babanın kızlık soyadı. o da bir transseksüel için imkansızdır. evlat edinme durumları hariç.
  -1 ... aerozeppelin