1. 19.
    bizim babamız hepimizi gömer.
    ... true
  2. 18.
    Ne zaman mezarlığa gitsek ben hep bu zambakları ekmeyin bana çok kötü görünüyor derim o da hep dur daha sen beni gömeceksin iyi bak bu çiçeklere der. Ben kolay kolay ağlamam da babam ne Zaman öyle dese biraz önden yürür gözlerimden yaş akmasın diye sıkarım kendimi, kendime geldiğimde saçma sapan konuşma be diye de kızarım.

Ölümsüz olsun o, ben gidemem mezarlığa, gidersem dönemem. Buz gibi toprağına altına koyamam. Üşür, beni yalnız bırakıp gittiler diye üzülür, korkar belki. inandığım, dayandığım neyim varsa yıkılır, kolum kanadım kırılır. iyileşemem de ölürüm ben. Açmam ki kimseye kapımı, geçmez benim acım, kapanmaz yaram, dolmaz boşluğum. Ölme babam. Sevdiğin yemekleri yiyemem, sevmediğini yapamam. Kirli sepetindeki kıyafetlerini de yıkayamam. Senden kalan hiçbir şeye dokunamam, bu evde yaşayamam, bu sokaktan geçemem, bu şehirde seni bırakıp gidemem de.
    ... hamile taklidi yapan panda
  3. 17.
    Babanın vefat etmesi işte. Nasıl anlatılabilir ki? Ne söylenebilir ki? Cansız bedeninde bi hayat kıpırtısı ararken, buz gibi olmuş ellerini farkedince yorganın dışında kalmış üşümüş diye düşünmek, ölümü asla yakıştıramamak , herkes ağlayıp sızlarken içine atıp susmak ve ağzını her açmaya yeltendiğinde dilini ısırıp susmak nasıl anlatılabilir? Dilin söyler belki anlatır ama karşındaki seni hiçbir zaman anlayamaz. Bilemez çünkü bu duyguyu belki. Belki de daha acısıyla karşılaşmıştır kim bilir. 4 sene oldu kalbimdeki derin boşluk açılalı. Zaman her şeyin ilacıydı ya hani, bunun ilacı değilmiş işte. Zamanla geçmiyor. yaşın ne olursa olsun, hangi şehirde olursan ol bir yarın hep o toprağın altında kalıyor.
    2 ... mentolluselpak
  4. 16.
    1 buçuk yıl kadar önce başıma gelen olay. Ben kız kardeşlerim kadar ağlayamadım. Pazar günüydü kefen bezi bulmam lazımdı. Belediyeden mezar yeri ayarlamam lazımdı. Gelen taziyecilere yemek çıkarmam lazımdı. Velhasıl kelam hastanede noterde banka da bir yığın iş ile uğraşmam lazımdı. Annem kardeşlerim rahatlıkla ağlayıp sızlarken ben beyaz mühürlü kâğıtlarda babamın resmine bakıp durdum. Nüfus kaydını düşerken ölüm tarihine bakıp kendi kendime bu gerçek mi sordum. Önceleri anlatırım gibi geliyordu şimdi ise azar azar her tarafımda acısı büyüyüp duruyor.

Pişmanlık biraz var. Hatalarım elbette var. Şunu bildim baba ve anne birer hazine. Kaybeden fakirleşiyor.
    5 ... 5149311506
  5. 15.
    boş olay.
    1 ... goodbadnotgodii
  6. 14.
    allah gecinden versin. sırtımı yasladığım dağ gibi babam. bazen bazı konularda anlaşamasak da gölgesi bile yetiyor. allah babasını kaybedenlere de sabır versin rahmet eylesin.
    2 ... defansagelsenize lan
  7. 13.
    Allah geride kalanlara büyük sabır verir inşallah. tek kelimeyle zor.
    1 ... ruhugayb
  8. 12.
    sırtını yasladığın dağın yok oluyor. hergün evin içinde onu arıyorsun. giydiği kıyafetlere bakıp dalıp gidiyorsun. kafan yerinde olmadığı için birçok hata yapabiliyorsun. sonra baban öldü sen değiştin diyorlar. ben babamın öldüğüne 3-4 yılın sonunda alışabildim. hergün evde bekledim kapıdan içeri girecek diye. anneme üzülmesin diye yanında ağlamadım içime attım hepsini. 1 yıl sonra ben ölüm acımı yaşadım. annemden uzakta. zor, çok zor bişey. ve erken yaşta bir anda kaybetmek daha da zor geliyor.
    3 ... ccedricc
  9. 11.
    Allah ın emriyle olur. Bize düşen her duruma sabretmek. Bende ne anne var ne baba. Alan allah, bugün bana bir bebek veriyor. Her verdiğine hamd olsun. Sabredin, zaten başka da çareniz yok.
    4 ... i know how to fly above 1 mach
  10. 10.
    babalar da ölür.. o yüzden, o ölümlü babanıza fazla bel bağlamayın.. onun eve getirdiği ekmeğe aşa, paraya pula fazla aldanmayın.. henüz babanız ölmeden önce, bu gerçekleri bilmeniz yararınıza olur.. bu konuda daha yazacak sayfa sayfa şey var ama, zamanım yok yazacak..
    3 ... kisskissbangbang