1. 1.
  hazirandı.
  buz gibi olmuş yüzüne, sakallarına dokundum. son kez öptüm. üşümüş babam,
  başında bekledim yalnız kalmasın diye. konuşabildim, çünkü biliyordum vereceği cevapları. yüzü gülüyordu sanki, öyle kalmıştı.
  başında bekledim tabutunun, namazı kılınana kadar konuştuk. "hadi iyisin, herkes geldi çok kalabalık" dedim. zaten görmüştür yukarıdan bizi. ağlamamaya gayret ettim, bana "aslan oğlum" desin diye.
  mezarının başına gidince "atla oğlum" dedi biri, atladım yatacağı yere. verdiler yukarıdan babamı kucağıma. yere koydum, tahtaları dizilirken ellerini tuttum sımsıkı. ağlamadım. önce ellerimle, sonra kürekle attım toprağını..
  toprağın bol olsun baba. üzülme, ben çok sık geleceğim yine sohbet ederiz. anlatırım sen yokken olanları. keşke bu kadar acele etmeseydin ama vardı bir bildiğin demek ki.
  dün,üzerindeki otları temizledim.taşların kirlenmişti.
  seni çok özlüyorum babam..

  _bir süre sonra hissettiklerin azalarak bitiyor. ve sen gidince
  çocuğunun ne hissedeceğini düşünerek üzülmeye başlaşlıyorsun.
  49 -5 ... kutsal cesi 2
 2. 2.
  Sizin hiç babanız öldü mü?
  Benim bir kere öldü kör oldum
  Yıkadılar aldılar götürdüler
  Babamdan ummazdım bunu kör oldum
  Siz hiç hamama gittiniz mi?
  Ben gittim lambanın biri söndü
  Gözümün biri söndü kör oldum
  Tepede bir gökyüzü vardı yuvarlak
  Şöylelemesine maviydi kör oldum
  Taşlara gelince hamam taşlarına
  Taşlar pırıl pırıldı ayna gibiydi
  Taşlarda yüzümün yarısını gördüm
  Bir şey gibiydi bir şey gibi kötü
  Yüzümden ummazdım bunu kör oldum
  Siz hiç sabunluyken ağladınız mı?

  CEMAL SÜREYA
  işte tam da böyledir der bazıları...
  6 -1 ... torunusamil
 3. 3.
  14 sene önce kaybedilen koca yürekli adam
  ben sokakta top oynarken babam bi kösede elinde atletle oturur beni beklerdi terli terli hasta olmayayım diye
  sonra bigün ünal abi geldi dedi baban kaza yapmıs gel gidelim hastaneye gittik tabi cocukluk gulüs cümbüs kaza nedir bilmiyoruz
  anam olay yerinde ölmüs cenazesi geldi hastaneye ama babam sağ doktorlar dedi iyi olcak kurtarırız
  annemi gömdük ertesi gün biraz agladım sızladım gecti
  3 gün sonra babam öldü sanki bütün kemiklerim kırıldı agladım bagırdım cırpındım ama nafile o koca yürekli adam aslan parcasını bırakıp gitmisti yatırdılar hastaneye igne yaptılar kendime geldigimde 2 gün gecmis babamı almıslar gömmüsler hatırlamıyorum hic birini
  benim cocuklugum orda bitti iste orda yıkıldım daha da kalkamıyorum hep bi kolum yerde.
  32 -4 ... e f f e
 4. 4.
  Bu ve buna benzer başlıkları görüp kalbinin sızlaması gözlerini kapatıp hiç olmamış gibi davranmaya çalışmaktır. Hala alışamadığım sanki bir gün gelecekmiş gibi hissettiğimdir. Gelmeyeceğini idrak edince en azından birgün ölüp ben ona gideceğim düşüncesidir.
  4 ... entry de mi girmiyagh
 5. 5.
  Zordur be. Hele o baba sizin kollarınızda ölmüşse... Benim babam soğuktan hiç hoşlanmazdı, buz gibi bir şubat günü göçtü gitti. Derler ki bir erkek ancak babası öldüğü gün büyürmüş. Ben buyuyeli tam 7 yıl olmuş.
  9 ... abaninaltindakisopa
 6. 6.
  Herkesin ölmüşlerine allah rahmet eylesin.
  5 ... beerhaspozitif
 7. 7.
  babalar da ölür..! o yüzden, o ölümlü babanıza fazla bel bağlamayın..! onun eve getirdiği ekmeğe aşa, paraya pula, fazla aldanmayın..! henüz babanız ölmeden önce, bu gerçekleri bilmeniz yararınıza olur..! bu konuda daha yazacak sayfa sayfa şey var ama, zamanım yok yazacak..
  3 ... kiss kiss bang bang
 8. 8.
  Allah ın emriyle olur. Bize düşen her duruma sabretmek. Bende ne anne var ne baba. Alan allah, bugün bana bir bebek veriyor. Her verdiğine hamd olsun. Sabredin, zaten başka da çareniz yok.
  5 ... i know how to fly above 1 mach
 9. 9.
  sırtını yasladığın dağın yok oluyor. hergün evin içinde onu arıyorsun. giydiği kıyafetlere bakıp dalıp gidiyorsun. kafan yerinde olmadığı için birçok hata yapabiliyorsun. sonra baban öldü sen değiştin diyorlar. ben babamın öldüğüne 3-4 yılın sonunda alışabildim. hergün evde bekledim kapıdan içeri girecek diye. anneme üzülmesin diye yanında ağlamadım içime attım hepsini. 1 yıl sonra ben ölüm acımı yaşadım. annemden uzakta. zor, çok zor bişey. ve erken yaşta bir anda kaybetmek daha da zor geliyor.
  3 ... ccedricc
 10. 10.
  allah gecinden versin. sırtımı yasladığım dağ gibi babam. bazen bazı konularda anlaşamasak da gölgesi bile yetiyor. allah babasını kaybedenlere de sabır versin rahmet eylesin.
  2 ... defansagelsenize lan