1. 1.
  tarafımdan atılmış bir iddiadır. gerçekliği tartışılır. daha doğrusu, belli bir yaşa kadar demek gerekirdi. en azından 15 yaşına kadar.
  benim dedem, atatürkçü, solcu birisi. babam üniversite zamanına kadar solcuyum diye geçiniyor. çünkü dedem, solcuları daha iyi göstermiştir sağcılara karşı. sağcıların kötü yönlerini sürekli yüzlerine vurmuştur. solcuların kötü yönlerini göz ardı etmiştir. babam da pek araştırmadığı için solcuları haklı görmüş ve solcu geçinmiştir.
  ancak üniversite zamanında necmettin erbakan dersine girdiği zamanlarda, konuşmuştur. onun siyasi görüşü ona daha inandırıcı gelmiştir. (bana göre değil ona göre) solcu kökenli bir aileden solcu genç, araştırmaya başlamış ve sağcı olmuştur. sözde solculuktan, sağcı milletvekili olmuştur. (şu an eski)
  benim babam sağcı. benim babam, haberlerde, siyasi programlarda ve tartışmalarda sağcıların hatalarını göz ardı ediyor. solcularınkisini yüzüne vuruyor. bana da sağcılar haklı gözüküyor. e ben de araştırmadığım için, sağcıyım diyorum. ama sözde sağcı oluyorum çünkü araştırmıyorum.
  gerçi araştırmaya kalksam, hangi yazarı okuduğuma bağlıdır. örneğin sağcı bir yazarı okursam eğer, sağcıları kollayacak. solcu bir yazarı okursam, solcuları kollayacak. bu devirde çok zor kimin haklı olduğunu bilmek.
  tabi istisnalar vardır. buna bir örnek de deniz gezmiş'tir. bunu, babasına yazdığı mektuptan anlayabiliriz. kendisinin görüşü benim için doğru değil ama tebrik ediyorum. neden tebrik ettiğimi anlamış olmalısınız.

  malesef çok büyük bir bölümün durumu böyle. bir de baskı var. örneğin, solcu bir babaya sağcıları savunduğunda kızar. aynı şekilde sağcı babaya karşı solcuları savunduğunda da kızar. keşke araştırıp da oy versek...
  1 ... channingtatum
 2. 2.
  belli bi yaşa kadar doğrudur, o yaşıda evlat kendi belirler, ne zaman ki kendi düşüncelerini üretmeye başlarsa o zaman görüşleride değişebilir.
  1 ... selim71
 3. 3.
  nasıl bir babadan bahsedildiğine göre değişebilicek görüş.

  şöleki efendim, eğer babamız parti gibi takım tutuyor, körü körüne, çıkarları için hep o partiyi destekliyorsa evet bu babadan da oğluna yada kızına baskı yapıp aynı siyasi görüşü dikta etmesi beklenir.

  yada açık görüşlü bir babaysa, evde gerekmedikçe siyaset konuşulmuyorsa, baskı yoksa bu olay pek gerçekleşmez.Şükürler olsunki benimki 2. katagoriye giriyor. napsın adam koyun gibi yetişmeyi,yetiştirmeyi öğrenememiş.
  1 ... cekingen fil
 4. 4.
  katılmadığım önermedir.
  (bkz: hüseyin nihal atsız ın oğlu)
  (bkz: ben)
  ... empyriuma tapan ateist
 5. 5.
  yalan. ben çok insan biliyorum babası ile alakası olmayan.
  ... exciter
 6. 6.
  yanlıştır.

  babam yılların dsplisi, chplisi, sosyal demokratıydı ben ise 18li yaşlarımdan beri türkçü turancıydım. hiçbir siyasi partiye yakınlığım olmamasına rağmen sırf içinde hain barındırmadığından belli bir süredir de mhpliyim ve babamı da mhpli yaptım. yani baba oğlu değil, oğul babayı etkiliyor bu devirde. ben doğru düzgün oy verilecek tek parti mhp kaldı dediğim için evlat tavsiyesiyle mhpli oldu adam. eskiden evden bir tane çıkıyordu mhp'ye şimdi dört çıkıyor. ananemler ise tansu çiller, dyp çizgisindeydi onlar da şimdi mhpli oldu.

  kısacası bu devirde aileler evlatlarını gerçekten dinliyor. mantıklı bir şekilde anlatınca siz kendi oy verdiğiniz partiye bile döndürebilirsiniz ailelerinizi.
  3 -1 ... foseptik cukura dusen burjuva
 7. 7.
  yoktur öyle bir dünya. benim peder solcudur ama ben milliyetçiyim.
  2 ... gencjeolog
 8. 8.
  yari dogru onermedir.

  akp hdp pkk karsitligi ayni sadece.
  ... supernaturaldakitanri
 9. 9.
  Yalan.

  Babam ecevitciydi. Ben besiktasliyim.
  -1 ... frekans
 10. 10.
  Dedem demirel ciymis. O zaman hep o kazanır onun parlak zamanıymis. O yüzden abimin adı suleymandir. Daha sonra bu gelenek devam etmiş. Şimdi herkes kafasına göre takılıyor. Biz de saygı vardır, zorlama yoktur.
  3 ... giden gider