1. 1.
  * her insan gibi babalar da osurur. terrence and philip'in osuruğu gibi olmaz elbet ama onlar da yapar. çok güzel kızlar var ya misal adriana lima, onlar da osurur. gül suyu da kokmaz ayrıca, tıpkı babanın ki gibi.
  7 -4 ... bosbosoturanadam
 2. 2.
  (bkz: baba osurursa yavrusu sıçar)
  7 ... umberto da silva junior
 3. 3.
  ilk kez duyuluyorsa bir devrin kapandığını temsil eder.
  8 ... rakimalboga
 4. 4.
  babanın gaz birikimini dışarıya cocuklarını yanında gerceklestirmesidir. her babanın yaptığı seydir.
  4 -3 ... damdaki deli
 5. 5.
  babaların osurması bir kültürdür. o yüzden "aaa ne ayıp" denmez.

  mesela benim küçüklüğüm hep babamın osuruk seslerini dinlemekle geçti. gayet ciddiyim. küçük olunca kimse siklemez ya insanı ondan. sürekli zart,zart. tepki de veremiyorsun.

  "sus eşeooğlluuu eşek. babayım ben. istersem sıçarım" tarzında bir tepki hoş olmuyor.

  yoksa şu an yapmaz öyle şeyler. büyüdük.
  52 -1 ... cakalyesun
 6. 6.
  her evladın ömründe bir kere muhakkak rastlaşabileceği durumdur.
  5 -1 ... acz ve fakr
 7. 7.
  ana'nin siçmasina salik vermektir.
  4 -1 ... merciless
 8. 8.
  beterin beteri için (bkz: annenin osurması)
  4 ... zeki yaratik
 9. 9.
  baba osurursa oğlan sıçar, annenin osurması, annenin sıçması, boş boş osuran baba gibi benzetmeler ile insanları kendinden iğrendiren babadır. osurma be amca bizde de mide var monakkoyim!
  3 -2 ... zemberek yılanı
 10. 10.
  babanız konusundaki tüm "alter ago", "stereotip", "ruh imgesi" "örnek alma", "oedipius kompleksi" bu süreçlerin hepsinin tahribata uğramasıdır. bu hadise sizin yaşam sürecindeki tüm tahayyülenizin/hafsalanızın vaka-i vakvakiye olayına uğramasıdır. sizin veryansınınıza karşı-genellikle bu olay osurma süreci içersinde "hedef kitle" ya da hedef kitle içersinde bulunduğunuzda yani kelimenin tam anlamı ile-literally-"topun ağzında" olduğunuzda-baba tarafından karşıveryansın ile cevap bulur. aşağıdaki classical theory'i ortaya atar**
  "ban yaşlı adamım benim ne götüm başım tutmaz"

  hatta bu osuruk öyle pis bir olaydır ki baba bu konuda yaratıcılık krizine hiç girmez otto e mezzo karakterinin karşılaştığı writer's block hiç bir şekilde pederinizin osurack's block şeklinde inkilap etmez. aynı olay-osurma sürecü- eğer baba sandalyede oturuyorsa, gıcırtı teorisi ile örtbas etmeye çalışılır. osurack fıs çıktığından dolayı sandalyenin gıcırtısı ile bu yüzkızartıcı eylem örtbas edilir.

  bu arada osurack'ın desibeli giyilen kıyafete göre değişir. haşama benzeri göbekten lastikli elbiseler desibel kuvvetini artırmakla birlikte koku ve ses her zaman ters orantılıdır. bu arada görüntü sizi şaşırtmasın babanın zayıf olması bu konuda güçsüz olduğu anlamına gelmez. bazı babalar doğan görünümlü şahindir. ama herşeye rağmen "baba"dır. velev ki osursa bile "evlat sıçmamalıdır".
  13 -4 ... brell