1. 1.
  yapılmasına o kadar üşenilir ki fakat mutfağa gidilir bir adet su bardağı sol ele alınır.. (not : sağ elinizi kullanıyorsanız sağa alın) su musluktan ortalama 30-40 saniye akıtılır ki güzel soğusun...sonra serçe parmakla soğuduğuna kanaat getirilerek dudak payı bırakacak şekilde doldurulur... ve final sahnesinde babaya uzatılan bardak... babadan çıkan ses ''masaya koy''...teşekkür edilmez tabiki..

  Edit: baba teşekkür etmese de baba her zaman başımızın üstündedir...herkesin anısı vardır bu olayla ilgili ve babalar saygı duyulası ve hürmet edilesidir.
  1 ... presidente
 2. 2.
  (bkz: kız çocuğu olmanın dayanılmaz rezilliği)
  ... nokta koydum bitti
 3. 3.
  Şu an olsa barajı yanına getiririm denilcek durumdur.
  3 ... krista
 4. 4.
  ''kalk siktir git kendin al amın feryadı'' diye yanıt alacak babanın söylemidir.
  -1 ... anasi babasi belli olan yazar
 5. 5.
  "kalk siktir git kendi al amın feryadı" denilen babanın o "şeyimden düşenin bana söylediğine bak" sözüyle tamamlayacağı cümledir.
  1 ... nokta koydum bitti
 6. 6.
  alakasız gelebilir ama bu konuda kimilerinin acıları büyüktür.
  canım babamın ölene kadar çok sık yaptığı şeydi bu su isteme meselesi. izlediğim filmin dizinin her bi bokun en güzel yerinde illa su isterdi. çocuktum üşenir söylene söylene gider getirirdim sonra bidaha bidaha ve bidaha. o ölene kadar bu devam etti bende çocuktum farkında değildim, kaybedince anladım o suyun değerini çünkü öldüğünde o suyu bile verememiştim içime doğmuş ama kabullenememiş anlamamazlıktan gelmiştim bi bardak suyu bile verememiştim. şu an yanımda olsa yemin ediyorum başında beklerim elimde o yavrum kalk bana bi bardak getir dediği su ile. ama yok olmuyo işte yıllardır olduğu gibi yok ve istemiyor. neyse burası itiraf gibi birşey oldu canım sözlük.
  1 ... chicheng