1. 1.
  Yazarların babalarının en iyi olduğu konunun ne olduğunu merak eden soru.

  Benimkinin birden fazla. Yani:

  (bkz: Eleştirmek)
  (bkz: yermek)
  (bkz: bahane bulmak) *
  8 -2 ... pure purple violet
 2. 2.
  içki içmek,
  çanak antensel işler.
  ... alidemiral
 3. 3.
  mitoloji hakkında baya bilgilidir. ve insanların kişiliklerini kurdukları tek bir cümleden bile rahatça analiz edebiliyor babam. dedikleri de hep çıkmıştır.
  2 -1 ... dudakgamzeli963
 4. 4.
  Çok isabetli tavsiyeler verir.

  Tarih, özellikle antik çağ tarihi konusunda çok bilgilidir. Bazen tarih veya politika konusunda konuşmaya başlarız, 2-2.5 saat falan sürer.

  Latince ve Yunanca okuyabiliyor ama benim kadar değil.
  -3 ... katalin
 5. 5.
  Tutumluluk nedir kısmında çok efsane.
  Tlc’de eskiden extreme cheapskates diye bir program vardı; orada insanların şaşırdığı bazı olayları küçüklüğümde bire bir yaşıyordum.

  Fakir bir adam da değil; onlarca kişiye maaş veriyor, çocukken yaşadığı dedemin alkol ve kumar batağında elinde varını yoğunu kaybetmesinden itibaren 10 kuruş bile önemli hale gelmiş adamın hayatında.

  Bana öğrettiği en önemli konu da işleri en ekonomik ve akılcı mevzuyla çözmek oldu. Ekonomi yönetimi ve yatırımı öğrendim. Tasarruf edilen paranın zamanla eridiği tasarrufa koymak yerine büyüklü küçüklü yatırım ve risklerle parayı çalıştırarak para kazandırmasını genç yaşlarda çözdüm, sayesinde.

  Teşekkür ederim, çocukken çok kızardım cimri tavırlarına fakat büyüdükçe çok net anladım, bizi felakete doğru sürüklenen tc ekonomisinde bile senin gibi düşünmek ayakta tuttu.

  iyiki varsın, yaşlı adam.
  1 ... just millionaire
 6. 6.
  Adam bisiklet sürer gibi tır sürerdi. Nasıl bir uzay-mekan algısı varsa yüklü dorseyle görmediği kör noktada kalan yerlere bile çok kolay yanaşırdı. Benim için römorklu birşeyle geri geri gitmek imkansız!
  1 ... centurion
 7. 7.
  susmak. babam çok nadiren konuşur, o da genel ifadelerden ibaret olur; tamam, eline sağlık, günaydın vs. gibi. ama yaşlandıkça o da biraz duygusallaşmaya ve bizimle muhatap olmaya başladı sanırım. ilk defa bu sene doğum günümü kutladı mesela. Bir de iş için şehir dışına gittiğimde aradı, vardın mı diye sordu falan. sonrasında iki ay boyunca bir daha aramadı ama olsun bence gelişme var yani.*
  3 -1 ... hufflepuffle
 8. 8.
  Bu gün babamı gömmelik havanda değilim.
  2 ... uzay muhtari
 9. 9.
  Sorumsuzluk. Ben de onun gibi olduğum için ızdırap içindeyim. Amq doğru düzgün genler bana gelmemiş, hep bombok genler, özellikler bende.
  1 ... david gilmourun parmaklarii
 10. 10.
  Toplumda sözü ona bırakmak. Eğer bir gergin ortam oldu mu durun pederi çağırayım derim ve süper konuyu saptırır. Bir bakarız aa aaah Osmanlı da venediklileri kesiyoruz.*
  4 -1 ... kale3112