1. 1.
  "Diyanete bağlı fetva hattının, internet sitesine yöneltilen sapkın soruya "Din referansı" ile en az onun kadar sapkın bir cevap verildi.
  BirGün'den Erk Acarer'in haberine göre, Din işleri Yüksek Kurulu Dini bilgilendirme Platformu’nun inanç, ibadet, ahlak ve sosyal hayat ile ilgili güncel fetva ve kararları sitesine yöneltilen bir soruya verilen cevap hayret verecek nitelikte.
  Fetva hattının internet sitesine yöneltilen bir soru, Türkiye’de yozlaşmanın hangi boyutta olduğunu gözler önüne seriyor. Fetva hattına gönderilen metinde, “Bir babanın öz kızına duyduğu şehvet, karısıyla olan nikâhını düşür mü?” diye soruldu. Diyanetin Fetva birimi, bu soruyu cevapsız bırakmak ya da soranla ilgili suç duyurusunda bulunmak yerine, soruyu dini açıdan yanıtlamayı uygun buldu.
  Soru, islam kaynaklarının farklı görüşlerine göre yanıtlanırken, “Babanın şehvetle kızını öpmesi ya da şehvetle ona sarılmasının nikâha bir etkisi yoktur” ve “Babanın kızını kalın elbiselerden tutarak ya da vücuduna bakıp düşünerek, şehvet duyması, bu tür bir haramlık oluşturmaz. Ayrıca kızın, 9 yaşından büyük olması gerekir” gibi ifadeler kullanıldı."

  http://haber.sol.org.tr/t...uymasi-haram-degil-142000

  Edit: eksileyen dostların bu sapıklığı kınadığını varsayıyorum.

  Edit2: sitede "bakım çalışması" nedeniyle kaldırıldı.

  Edit3: bunu sözlükte gündeme getiren adam olarak şunu söylemek istiyorum bir bakanlık düşün kadına şiddete, çocuk tacizine karşı "sözde" politikalar yapma çabasında; bir de müdürlük düşün, bir babanın öz kızına şehvetle bakmasını meşrulaştırma çabasında.
  Susalım mı?

  Google index:
  https://archive.is/f4A9b#selection-735.0-735.56

  Edit4: Diyanetten açıklama:
  Elektronik ortamda türlü hile ve desiselerle, çeşitli kelime oyunlarıyla, kendisini vatandaş yerine koyarak platforma soru sorup aldığı cevapları da tahrif ederek, bunu Başkanlığımızı itibarsızlaştırmanın bir yöntemi olarak kullanmak hiçbir akıl ve vicdan tarafından kabul edilemez.
  Bazı medya kuruluşları tarafından bu tür sapkın, çarpık yorum ve değerlendirmelerin bütün bir topluma Başkanlığımızın görüşü olarak takdim edilmesi hiçbir ahlaki temelle ve duyarlılıkla ilişkilendirilemez.
  Söz konusu haberle ilgili olarak tüm yasal haklarımızı kullanacağımızı kamuoyuna saygıyla duyuruyoruz."

  Bilmiyorum arkadaşlar okuduğumuzu anlama, muhakeme etme yeteneğine sahibiz hepimiz ve bunu kullanınca tahrif etmiş oluyoruz, çok garip.

  Edit5: aşağıda, hâlâ bu sapıklığı savunmakta direnenlere ithafen;

  Kalın elbisesinden tutarak, ya da vücuduna bakıp düşünerek şehvet duymak, bu tür bir haramlık oluşturmaz.( Google indexten okuyanlar haramlıktan kastın karı-koca arasında olduğunu anlar, kelime oyunu yapıyorsun diyenler okusun orayı)

  diyor ki kalın elbiseden tutabilirsin bunu yapman senin nikahına etki etmez.
  diyor ki vücuduna bakıp hayal kurman, düşünmen nikahını bozmaz bunu yapabilirsin meşrudur hatta Hanefi'de böyle böyle söylemiş (...)

  (...)ince bir örtüden olması gerekir. Ayrıca kızın, 9 yaşından büyük olması gerekir.

  Yani diyor ki 9 yaşından büyük ise kız nikahın bozulur fakat kız 9 yaşından küçük ise dokunurken kalın elbise üzerinden dokunmana gerek yok çünkü nikahın bozulmaz.
  69 -65 ... kadin gyank azadi
 2. 2.
  diyanetin kendinde olmadığının kanıtlarıdır.

  el milyon kere dedik, diyaneti söküp atacaksınız, oraya medreseden yetişen gerçek alimler geçecek.. ama bunlar okullarda yetişiyor, okul dönemlerine gidin bakın saat 12 13 arası okul vardır, cum'aya bile gitmiyorlar okudukları için.

  böyle bir eğitim işte sonra diyanetçi oluyorlar, ALLAH korusun.
  18 -16 ... puhtegi
 3. 3.
  gecen alevinin yemegi yenir mi sorusuna verdikleri fetvadan sonra ben bunlardan her seyi beklerim. karimi birilerine ikram edeyim desem sorun yok ama alevinin yemegini yiyim mi deyince haram.
  (bkz: kafan çok güzelmiş kardeş güle güle kullan)
  35 -8 ... i see kel people
 4. 4.
  Ne yedirdiler bu adamlara vaktiyle acaba. Utanıyorum lan anamin babamın mensup olduğu dinden dolayı musluman olmaktan. Ah be atam her şeyi ne güzel değiştirmissin buna da bir el ativereydin keşke. Nurlarla içinde uyu.
  16 -13 ... sevgilim ben manyak oldum
 5. 5.
  Artık şaşırtmayan sorudur. Diyanetin 9 Yaş limitinin altını çizmesi de ayrıca irdelenmekte ve tatlı su müslamanlarının değerli yorumları merakla beklenmektedir.
  12 -3 ... enkidu1986
 6. 6.
  gerçek islam bu değilciler lütfen.

  ensest ilişkiyi onaylayan bir din var ve tüm inananları bu dine mensup olduğu için gurur duyuyor.
  (bkz: dehşet içindeyim)

  sapıklıktır.

  edit: olay değil, benim yazdıklarım rahatsız etmiş insanları. sizde onlar kadar sapıksınız. hala inkar ediyorsunuz.
  20 -24 ... artemistik
 7. 7.
  bir kız evladım ve bu açıklamayı yapanların başına dünyayı yıkacak kadar öfkem var.

  hacklendik mi diyecekler ne diyecekler bilmiyorum ama link bu
  https://fetva.diyanet.gov...nin-nikaha-etkisi-olur-mu-

  tıkladığınızda oraya küstahça yerleştirilmiş bir nokta işareti görüyorsunuz ki tepkiler üstüne kaldırılmış soru ve yanıtı.
  20 -3 ... pickurusu
 8. 8.
  Alenen sol ateist kısmın attığı bir iftiradır. Zira kanıt bile yoktur. Açık ve net.
  4 -23 ... tarz
 9. 9.
  babanın öz kızına şehvet duyması haram değil
  Mide bulantısı yaratan açıklamadır. Yobazların nasıl bir fantezi dünyasında yaşadıklarını alenen gösteriyor. Yok kalın elbise üzerinden bir şey olmaz falan yeminle kusacam bunlarla aynı evi paylasanlar acilen uzaklaştırılmalı. Böyle bir soruyu muhattap alıp cevaplayan bir Diyanet makamı pes doğrusu.
  15 -9 ... mariana
 10. 10.
  diyanette babası tarafından şehvetle kucaklanmışlar mı çalışıyor acaba diye düşündüren konu.
  7 -4 ... inmyopinion