bugün

mitoloji hakkında baya bilgilidir. ve insanların kişiliklerini kurdukları tek bir cümleden bile rahatça analiz edebiliyor babam. dedikleri de hep çıkmıştır.
Tutumluluk nedir kısmında çok efsane.
Tlc’de eskiden extreme cheapskates diye bir program vardı; orada insanların şaşırdığı bazı olayları küçüklüğümde bire bir yaşıyordum.

Fakir bir adam da değil; onlarca kişiye maaş veriyor, çocukken yaşadığı dedemin alkol ve kumar batağında elinde varını yoğunu kaybetmesinden itibaren 10 kuruş bile önemli hale gelmiş adamın hayatında.

Bana öğrettiği en önemli konu da işleri en ekonomik ve akılcı mevzuyla çözmek oldu. Ekonomi yönetimi ve yatırımı öğrendim. Tasarruf edilen paranın zamanla eridiği tasarrufa koymak yerine büyüklü küçüklü yatırım ve risklerle parayı çalıştırarak para kazandırmasını genç yaşlarda çözdüm, sayesinde.

Teşekkür ederim, çocukken çok kızardım cimri tavırlarına fakat büyüdükçe çok net anladım, bizi felakete doğru sürüklenen tc ekonomisinde bile senin gibi düşünmek ayakta tuttu.

iyiki varsın, yaşlı adam.
Adam bisiklet sürer gibi tır sürerdi. Nasıl bir uzay-mekan algısı varsa yüklü dorseyle görmediği kör noktada kalan yerlere bile çok kolay yanaşırdı. Benim için römorklu birşeyle geri geri gitmek imkansız!
Toplumda sözü ona bırakmak. Eğer bir gergin ortam oldu mu durun pederi çağırayım derim ve süper konuyu saptırır. Bir bakarız aa aaah Osmanlı da venediklileri kesiyoruz.*
Hepimizin anasını sikmesidir. Ne güzel minnoş tatlış çocuklar olduk eheh *
özet ; 6 kardeşiz.
Bu adamın 23 senelik evladı olarak gözlemlediğim iki alameti farikası var ilki inanılmaz bir çalışkanlık ikincisi karşı konulmaz bir kendi bildiğini yapma sevdası ama çok da başarılı masallah.
ne olursa olsun kendi bildiğini yapmak, azarlamak ve en kötüsü de herkesin içinde rencide etmek.
çok çalışmak ve istediğinde dinlemeyi bilmek istediğinde de sallamamak.
canım babam Allah babasız kalanlara sabır versin.
Varolmasıydı...

Umarım siz aramazsınız varlığını!
11 yaşında kaybettim.sanirim sigara icmekti.
hiç detone olmadan uzun uzun bırt yapması.
herşeyi en iyi bilirim diye işleri bok etmesi ve ihalenin hep benim başıma kalması. her daim azarlaması bağırması birsey sorunca kızarak milletin içinde küçük düşürme. bencil olması kendisi 50 tl nin lafını edip 5 bin tl yi paradan saymaması.
istikrar abidesi olması adam 40 yıldır çalışıyor gık demeden.
beni eleştirmek.