bugün

-Biz film çektik ,şöyle yaptık böyle ettik bilmem kaç milyon seyirci bekliyoruz...demeyi kendine görev edinen şımarık ve had bilmez sinemacılarımsıların yanında,reklamı bile yapılmayan bir filmin iyi bir film olduğu takdirde bütün o -cılarımsıları gişede silip süpüreceğini kanıtlayan film..Aslolanın seyirci olduğunu gözümüzün içine sokmuştur...Türk Sinema Tarihi 'ndeki yerini almıştır...Bravodur...Bu ülkede nadiren de olsa hakettiği yeri bulan şeyler de oluyor demek dedirtmiştir...
vicdanı olan herkesin ağlamasını tetikletecek bi ton sahnesi olan, filmin sonunda sigarayı bitirip arabaya binerken, hem tecavüz olunmuş bi o kadarda dayak yenmiş gibi hissettiren ağır yapım.
"ağlamadım kardeşim ne ağlıycam" cümlelerinin gerçekdışı olduğu, insanların (özellikle erkeklerin*) ağlamayı kahkahalarını uzatarak kapatmaya çalıştıkları film.
benim diyen erkeği salya sümük ağlatabilen filmlerdendir. gitmeden once iki paket selpak alınmalıdır.
(bkz: beğenilen en acıklı türk filmleri)
10 kişilik arkadaş grubumuzla gittiğimiz,girmeden önce "daha hiç bi filmde gözlerim bile yaşarmadı,ne ağlaması" dediğim ama film esnasında yan tarafımda oturan kızın mendil uzatmak zorunda kaldığı, benle beraber diğer 9 kişinin de göz yaşlarını tutamadığı muhteşem çağan ırmak yapımı.bu filmden çıktıktan sonra babamla olan ilişkilerimi daha da kuvvetli hale getirmem gerektiğini anladım.zira babaların sevgilerini göstermeseler bile dünyanın en büyük kalplerine sahip olduklarını öğretmiştir bu film bana.
ön plana çıkan ağlatma özelliğinin yanında bir o kadar güldüren içimizi ısıtan yapıt..
ikinci kez izlendiginde daha da cok aglatan yapimmis (bkz: ben bugun bunu gordum)
Bazı filmler vardır , sorgulamaz , tartmazsın.kendini teslim edersin ona ...

Bazı filmler vardır , perde'de kendinden çok şey görürsün ...

Bazı filmler vardır , ya bu benim sevdiğim insanın başına gelirse deyip
kafanı yana çevirip sinemanın karanlığında onun yüzüne baktırır ...

Bazı filmler vardır , dalga geçmek için o koltuğa oturmuş densizlere dahi
laflarını yutturup boğazlarında bişeylerin düğümlenmesine sebep olur ...

Bazı filmler vardır yaptığın hataları kafana vurur , ağırlığında ezilirsin
ya da sana yapılan hataları hatırlatır ve sonra o hatayı yapan kişinin senin
bilmediğin hallerini gösterir sana.Pişmanlığını , acısını ...

Bazı filmler vardır , samimidir.Perde'de ki sensindir , babandır , abindir ,
dostundur.Onlarla ağlarsın ...

Bazı filmler vardırki gönlünün tahtına kurulur bir daha da inmez ...

Emeği geçen herkesin ellerine , yüreğine sağlık ...

anet haber grubunda bir arkadaştan alıntıdır...
ağltırken güldürüp insanın psikolojisin bozan film.ama her şeye rağmen duygu yüklü ve türk sinemasını en iyi filmlerinden biri
Birçok yüksek bütçeli avrupa ve amerikan filmine on basacak kadar güzel samimi bir film.Bence türk sinemasının samimiyetle söylüyorum ki en başarılı filmi...Bu tip güzel örnekler için: **
w: korsan cd ci
a: sıradan biri

a: abi babam ve oğlum korsanı geldimi

W: geldi de bizim mal oğlan ağlamaktan filmi değil tavanı çekmiş kusura bakmayın....
türk filmi kült filmini bu yapım ile bulmuştur .
birkaç sene sonra tv de zapping esnasında denk gelip izleme ihtimalim çok büyük olan film.
bir kızın ısrarıyla gittiğim ama gitmez olaydım dediğim, 'acaba o yaşa geldiğimde babamla aram böyle mi olacak' diye düşündüğüm, kendimden çok şey bulduğum için de endişeden dertten ağladığım film.
her insanın kendinden birşeyler bulabileceği her anı duygu yüklü,insana kendine ve yaptıklararını sorgulatacak türden,hem baba hemde çocuk gözünden dünyaya ve yaşananlara bakılmış,anlatımı yalın ve anlaşılır samimiyeti hat safhaya ulaşmış bir türk filmi... (ağlamak kaçınılmazdır...)
ağlamaya ihtiyacınız varsa hemen yanlız başınıza gidin ve de hüngür hüngür ağlayın. çok mu acuıklı, hayır. ama son yıllarda bu denli duygusal bir film yapmaya kimse cesaret edemedi traj korkusuyla. yapan da bölyle reklamsız tanıtımsız 3 milyona izletti filmini.
"bebek dogdu"
"cok kan akti"
"herkes nerde"
(bkz: darbe)
film sırasında yaşanan bir olay
pasifagresif:hık hıkk ühühühühüh hıck ühühühüh (hıçkırır , iç çeker)
kaçak kelebek:al al selpağı al
pasifagresif:ühühüüh (burnunu çeker!) ühüühhüh
kaçak kelebek:(kız aglarken arkadaşının ağlamasıyla gülmeye başlar)ühühü ehehehe hihihi ühüh eehehehehe
pasifagresif:** ya ühühühüh
artık film bitmiştir.gözler pörtlek şekilde herkes birbirine bakmaktayken;
pasifagresif:bir daha duygusal filme gelirsem senle. *
kaçak kelebek: !!??!! ehehe. niye ki? *
pasifagresif: ya bi ağlatmadın he
kaçak kelebek: * iyi de daha ne kadar aglıcaktın ki!!??!!??
90 dakika boyunca herkesi-en katı,ketum tipleri dahi-ucundan,köşesinden yakalayarak insani duyguları maksimum seviyeye çıkaran film olmuştur.
insanların övgülerinden sonra hak ettiği gibi ödülleride toplamaya başlamıştır. siyad ödülleri sahiplerini bulurken en çok tekrarlanan isim olmuştur.
en iyi film, en iyi senaryo, en iyi yönetmen, en iyi erkek oyuncu, en iyi kadın oyuncu ve en iyi yardımcı kadın oyuncu ödüllerinin sahibi olmuştur, arkasının geleceğini biliyorum, tüm ekibin ellerine sağlık...
Muhteşem bir kadroya sahip olan, son zamanlarda vizyona giren en iyi türk filimlerinden biri
ağlamamak için kendimi kastığım ama 2. izleyişte bile ağladığım başyapıt.

edit: geçen otobüste 25. kere izledim. ağla öl sıç, her türlü devam ediyor.
SiYAD ödüllerinde 7 dalda ödüle layık görülen süper filmdir..En iyi film, en iyi yönetmen, en iyi erkek oyuncu, en iyi kadın oyuncu, en iyi yardımcı kadın oyuncu, en iyi senaryo ödüllerinin dışında, Antrakt Sinema Gazetesi okurlarının seçtiği yılın en beğenilen vizyon filmi ödülünü de almıştır..
biz türküz,belki maddi gücümüz 200 milyon dolarlık teknolojik filmler çekmeye yetmez,ama bizim milyar dolarlar değerinde kocaman bir kalbimiz var.o kalbimizle çekilen filmlere en iyi örneklerden biri babam ve oğlum.
toeflın ardından rahatlamak için sinemaya gidilmesi akabinde kişiyi ağlatan, yanlış zamanlama nedeniyle hiç izlenmemiş olması dilenen, iç karartıcı,buhranlı ama bir o kadar da kaliteli film. yine de dancing in the dark kadar depresif deildi canım..