1. 1.
    insanın hayatta kurmak zorunda kaldığı en acı cümle. babam narsisistik kişilik bozukluğu olan biri empati duygusu insanca güzel iyicil duyguları yok sadece başkalarını etkilemek için rol yapar kariyeri durumu iyi kendisi hukukçu hatta ne yazık ama iç dünyası çöl . kendisiyle korkunç bir çocukluk geçirdim. safça konduramadığım yanlış giden bir şeyler hissettiğim anda üniversiteyi allah'ın unuttuğu yerde okudum üstelik aynı şehirde özelde okumaya yetecek puanım varken içsel bir hisle kaçmak istedim.dört sene güzel zamanlar geçirdim hala insan ilişkilerim kötü gidiyordu onun küstahlığı bana sirayet etmiş gibiydi ve bunun için insanların samimiyetsizliğini öne sürmek kolayıma geliyordu sonra sevgilimle tanıştık maddi açıdan zor durumda bir aileden gelen yardımsever eğlenceli akıllı bir çocuktu .benden o soğuk ürkek halimden belki de ilk etapta biraz da konumumdan etkilenerek yaklaştı arkadaş olmuştuk fakat benden hoşlanıyordu ben ise iki sene arkadaşlıktan sonra onunla çıkmaya başladım ama ilişkimiz ailemdeki toksik ilişkiden dolayı bir kontrol savaşı gibiydi bocalıyordum korkunç kavgalar ediyor sarıla ağlaya barışıyorduk o da yoruluyor ayrılacak gibi olduğumuzda ona yalvarıp döndürmeye çalışıyordum . o da sevdiğini biliyorum seni çok seviyorum ama çok zorsun neden böyle diye üzülüyordu intihara kendine zarar vermeye meyilim vardı neyse buraları çabuk geçeceğim .sonra üniversite bitmesine yakın bir sebepten ilişkimiz bu sürüncemeye dayanamadı ve bitti zaten bağlanma problemlerim nedeniyle insan silmekte ustaydım ne yazık .kimsem yok gibi .evime döndüğümde babamın sahte sevecenliği beni etkiledi ve iyileşirim diye düşündüm yüksek lisansa yazıldım ve yarısı bile gelmeden ilk senenin ağır bir depresyon geçirdim .ortam değişikliği ve sevgilimden ayrılmak sebep oldu diyordum ama evdeki korku imparatorluğu huzursuzluk buna sebepti günden güne kötüleşiyordu halsizlik dolayısıyla yüksek lisansı bıraktım bu sırada taşınmamız nedeniyle sevgilimle aynı şehire düşmüştük ve beni unutamamıştı ben de onu barıştık . ilişkimiz daha iyi gidiyordu bu sefer depresyonla ilgili yazılar okuyor iyileşmek istiyordum sonra narsisistik kişilik bozukluğunu okuduğumda bunun babamla örtüştüğünü onun duygularının olmadığını ve kurbanları üzerinde korkunç bir psikolojik terör estirdiğini anladım kolej mezunu olduğum için pek çok yabancı makale okudum ve bilinçlendim bilinçlendikçe nefretim arttı çünkü soğuk kanlı bir katil gibi bana kişiliğime ne kadar zarar verdiğini, beni de kötüye meylettirdiğini ya da ezikleştirdiğini gördüm ve değişmek istedim daha iyi sevgi dolu esprili biri daha güçlü onurlu biri olmak .şeytanla bu savaşta sürekli yıpranmak sancılı tarışmalar evde huzursuzluklar. çok değiştiğime( manipüle edememek işine gelmiyor çünkü) ne kadar sorumsuz olduğuma( çıkarına hizmet etmiyor çünkü ) dair suçlamalar evet insanlık gücümü kazandıkça narsisistin hasedini çekiyordum üstüme. depresyonum daha iyiye gitmiyordu tabi gün geçtikçe halsizleşiyordum yıpranıyordum .evden çıkmaz olmuştum sevgilim harici sanırım utanıyordum .kimseyle görüşmüyordum beni anlamayacaklarını düşünüyordum. bu sene sevgilim güzel bi işe atandı bense işsizdim çalışmaya mental olarak mecalim yok ama sevgilim bunun önemsiz olduğunu aşacağımızı söylüyordu yaza evlenme planlarımız var .son aylarda şunu farkettim .tatillere çıkmaya başlamıştık akraba düğünleri arkadaşlarla çıktığımız yerler üç günlük beş günlük . oralarda kendimi daha iyi enerjik mutlu hissediyordum .ve bunu sevilişime norma insanlarla mutlu oluşuma bağlıyordum. artık üçüncü gezide falan bu durum beni şüphelendirmeye başladı diyet yapıyorum bol su içiyorum spor yapıyorum ama stres bir insanı bu kadar etkilememeli diyordum. en olmayacak şeyleri suçladım duvarlar kağıt maddesi flatat gibi zararlı kimyasallar beni kötü etkiliyor badana yaptıralım dedim yaptırdık. şu marka kötü bu marka alalım dedik gıdada olmadı. son aşırı ağır tartışmamızdan ve narsisist babam delirdikten beni de delirttikten sonra kabuslar görür oldum her gün elim ayağım titriyordu terapiye başladım yeniden stresin beni yiyip bitirdiğine inanıyordum en son bende jeton düştü narsisistler haset olur, ben ilaç kullanmayı sevmem çocukluğumdan beri hiç ilaç kullanmadım ağır grip durumlarında antibiyotik harici .diş çekimim de ağrı kesici bile almadım. bu yüzden annem de reflü için ilaç aldığında reflü ağır bir hastalık değil yan etkileri var diyet yap kullanma sürekli dediğimde bozuluyordu çünkü kendisi kalp hastalığı yüzünden on çeşit hap almak zorunda .bari tatil dönüşü de espri değil ciddi ilaçlarından birini ister misiniz diye deli deli sorduğuna şahidim ne garip dimi kullanmıyorum teşekkür ederim demiştim.her neyse son günlerde şakağımda ağrı, uyuşma, kas seğirmeleri ,dizlerde aşırı zayıflık ,iç titremesi , karaciğerin olduğu tarafta böğür ağrısı sırt ağrısı anormal kabuslar gördüğüm zaman yolunda gitmeyen bir şeyler olduğunu anladım zehirliyor olabilir miydi ya da ilaçlıyor(bunların hepsi kolesterol ilaçları yan etkisi özellikle kas zayıflığı) bunlara tabi çöp kutuma bakınca jeton düştü. bugün temizlik günüydü beş boş kutu sanırım antidepresan, statin( kolesterol tarzı) türevi ilaçlar. anneme sordum aynı anda biter mi diye biter kızım öylesine temizlemiş işte dedi beni paranoyak olmakla suçladı biraz o kadarını yapmaz dedi ne iyi kadın düzeninin bozulmasını istemeyen .dünyada çok kötü acımasız insanların olduğunu bunların birilerinin anası babası olduğunu düşünmeden hareket eden . dedim ki yarın doktora götür beni kanıma baksınlar hatta seninkine de inşallah temiz çıkar ben yanılırım ama güvenilir olmayan başkalarının güçsüzlüğünden mutsuzluğundan beslenen bir psikopattan şüphelenmek paranoyaklık değildir. benim bir zararım yok test yaptıracağız saygısızlık yapmıyorum kendimi korumaya çalışıyorum .neyse tamam dedi her evladını seven anne gibi çok şükür .babam akşam eve geldiğinde tepkilerini ölçmek için dedim ki şakağım ağrıyordu hakikaten de vücudumda ani pek çok belirti var ama hastalık gibi değilde sanki vücuduma zararlı madde girmiş yan etki gibi dedim . bakışları korkaklaştı. soğukkanlı adam hareketlendi duramadı. iki kere normalde beni düşünmeyen adam parol almamı söyledi tanıdık doktoruna gitmemi önerdi. yarın bakıcaz bakalım .allah büyük. paylaşmak istedim çünkü böyle bir test yoksa yapılamıyorsa çok üzüleceğim. çıkarsa da aile garip bir şekilde dağılacak duygusuz olduğu için ciddi tepkilerinden korkuyorum açıkçası .annem öyle bir şey çıkarsa terk ederiz diyor kestiremiyorum.ama şunu çok iyi biliyorum keşke onu her harukarda reddetme şansım olabilseydi babaannem dedem sağolsun kendisinin milyonları var ve yemin olsun tek imzayla hakkımda olsa hepsinden vazgeçerdim çünkü ruhsal zehirlenme de çok kötü bir şey ,ve benim artık strese toleransım kalmadı. baba derken acı çekiyorum ve o kalpsiz ruh hastasına zerre güvenmiyorum .
    ... sabamelikesi
  2. 2.
    (bkz: üvey baba)
    (bkz: lamia)

Allah yardım etsin kardeşim benim.
    7 -2 ... kale3112
  3. 3.
    serin hikaye. ama azından emek harcanmış. okudum zaman kaybı.
    -1 ... orantisiz zeka 3
  4. 4.
    okumadan yazanları tek tek. up.
    ... orantisiz zeka 3
  5. 5.
    Okumak için peygamber sabrı lazım. Amk hiç mi paragraf bırakmayı öğretmediler. Evet.
    7 ... oytunkaran
  6. 6.
    Okuyan olursa iki bilemedin üç cümle özet geçebilir mi acaba.
    -1 ... mahmut sezar
  7. 7.
    Iyi yapıyor ben olsam her gün döverim.

Bune yazı aq insan okuyacak lan bunu.
    4 -2 ... s h a k t a r v8
  8. 8.
    (bkz: senin okuduğun mektebin amına koyim)
    YÜKSEK LiSANS HOCANA,
    ÜNiVERSiTE HOCALARINA,
    LiSE HOCANA,
    ORTAOKUL HOCANA
    VE
    iLKOKUL HOCANA kadar seni adam edemeyen, bir gram türkçe öğretemeyen her bir hocana burdan SELAM SÖYLÜYORUM.

BÖYLE TÜRKÇENiN AMINA KOYARIM BEN.
    Gözlerim bozuldu allahsız.
    5 -2 ... morfinligeceler
  9. 9.
    Bana okuyorsan kendine okuyorsun bana ne faydan var. Seni okutacağıma kurbanlık öküz işine gitseydim vs diyerek oksijen israfı olduğumu ima ediyor.
    -1 ... vamio
  10. 10.
    acı süt mü içiriyor ne yapıyor.
    2 -6 ... ibni maymun