bugün

duvar delerken elektrik hattıyla imtihan yaşamamasını dilediğimiz babadır. *
olayın kahramanı : babam
rivayet eden: annem

yaz tatilinde bizimkileri görmek maksadıyla mersin e gittim. hava sıcak öğlene kadar yataktan kalkılmıyor. bu yüzden olaya şahit olamadım.

annem sabah kalkmış babam ortalarda yok. yine ne iş peşinde sağa bak sola bak adam yok lan ortada! yalnız tuvaletin ışığı yanık kalmış, içerde de bir su sesi var. annem sesleniyormuş -bey -bey
yok arkadaş çıt yok.

açmış kapıyı bakmış bir de ne görsün!? tuvaletin seramiğine saplı kalmış bir matkap ve ordan şorul şorul fışkırmakta olan su.

bizim peder tuvalet kağıtlığını monte edecek yer ararken su borusunun geçtiği yeri uygun bulmuş anlayacağınız. o telaşla da vanayı kapatmaya koşmuş.

sonra çıktı ortaya da mesele çözüldü. *
derler ya kadınlarla alışverişe gidilmez diye, babalarla da ev yapı marketlerine gidin de bi görün aq!

abi nedir bu matkap aşkı ya? annelerdeki tencere aşkı neyse bunlardaki de matkap! şimdi de şarjlıları falan çıktı, tümden sıçtık olm.. iyisi mi bu özelliği faydalı yönde kullanmalıyız. onları çok bekleteceğimiz zaman matkap reyonuna koymalı, küstüğünde falan ufak bir şarjlı matkapla ortamı şenlendirmeli, doğum gününde pastasına matkap ucu dikmeliyiz falan işte.

abi o değil de matkap falan hikaye, ilerde iyice yaşlandıkları zaman hiltiye falan merak salcaklar diye korkuyorum, beni düşündüren bu!

(bkz: http://img03.blogcu.com/i...a/dsc_0039_1250520766.jpg)

lan dalga geçip duruyorum ilerde benim ne olacağım belliymiş gibi.. tövbe tövbe. mucck, tık tık tık...
güncel Önemli Başlıklar