bugün

çekyatta uzanıp televizyonu seyrederkene binbir zevkle biran da elindeki kumandayı yere düşürsün. ve o an öyle bir bakış atarki baba. bir babaya yapılabilecek en ters şeylerden biridir.
vuvuzela. televizyonda vuvuzelayı görüp; bir anda sinirlenerek '' aha ibneler bunu çalıyor işte! '' dedi. sevmedi sanırım.
(bkz: istemediği bir şeyi yapmak) ve (bkz: yanında küfür etmek)
saçımı uzatamıyorum.

bir insan her ay berbere gider mi?
daha yeni para verdim.
sizinkini bilmem de bizimki en çok "malımızın kıymetini bilmiyormuşuz" diye kızıyor.
yanlışlıkla düşsün,bozulsun,kırılsın falan "insan biraz dikkat eder, nasılsa ekmek elden su gölden dimi, siz ileride çok çekersiniz böyle,görcem ben sizi para kazanmaya başlayınca vs." diye başlıyor.*
ama aynı şeyi kendi yapınca, "valla baba şimdi ben yapsam bi ton şey derdin" diyorum, yine meşhur bıyık altı gülümsemesini icra ediyor..**
erkek arkadaş.
ooo hangi birini söyleyeyim.
ama ben babama bir kere babaacığım diyim, hemen yumuşar.*
-Pc başında fazla oturma "zaten yaz çalısıyorumda akşam 6 da eve geliyorum 12-1 e kadar oturtmuyor."
-Ayaklarını koltugun üzerine koyma
-Ayakta idrarını yapma
-okullar açılınca da bu bilgisayar durmayacak. "nasıl durmuyor gör bakalım".
eve geç gelinmesi.
-saçımı maviye boyatıcam ben.
-sırtıma kocaman ejderha dövmesi yaptırmak istiyorum.
-param kalmadı.
-görürsün iki yıla gidiyorum bir daha da dönmem.
saymakla bitmeyecek şeylerdir. özellikle ergenlik dönemindeyseniz her hareketinizi izleyecek, telefonda bir dakikadan fazla konuşmanıza bile kızacaktır. neyse, örnek verecek olursak;
babaya babişko demek
annemin varlığı.
(bkz: ergenleri detecte edecek başlıklar)
en nefret ettiği şey sigara kokusudur. kapı,pencere ortamda ne varsa hepsini açar.
evden kovulmana kadar ilerleyecek durumdur.
(bkz: tecrübeyle sabitlenmistir)
birşeyi 3 - 4 kere dedirtirsen yandın.
ateist olunursa babalar haklı olarak kızabilir.
tatil günleri baba evde uyurken ebeveynlerin sesinin olması gerektiğinden fazla çıkması.
reşit olan yaşa erişmiş çocuklarının hala kendilerinden sıkılmadan para istemesine kızarlar. onun için bir işe girip çalışmalı ve babaları kızdırmamalıdır.
seneler sonra kendilerine hak verilen şeylerdir bazen. o yüzden karşı kızmadan önce öfkeye balans ayarı yapılmalıdır.
verdiği parayı aynı gün bitirmek.
baba olduğu için herşeye kızma hakkı. tüm hakları saklıdır .
söyle oğlum kızmayacağım dedikten sonra söylediğiniz her şey.
sigara içmek başı çeker.