bugün

(bkz: babadan nefret etmek)
(bkz: babadan dayak yiyememek)
(bkz: babadan öldüresiye dayak yemek) dövmeye başladı mı durmayan baba.
babadan dayak yiyenin, baba olunca şiddet geleneğini devam ettirmesidir.
iğrenç bir duygudur. dayak yiyen insan hele ki çocuk psikolojisi bozulur.
(bkz: babayla boks maçı yapmak)
(bkz: baba olunca dayak atmak)
Babanızdan dayak yediyseniz o an hep gözünüzün önüne gelir ve babadan nefret edersiniz.Psikoloji son sürat bozulur.Allah kimseye yaşatmasın ne diyim.*
geri kalmışlıgın aile üzerindeki etkisidir.
kimi zaman işe yaradığı görüşmüştür. lakin tavsiye edilmez.
(bkz: kin beslemek)
babadır; döverde severde. ama dövmek çözüm değildir, daha uysalca konu halledilebilir.

(bkz: babaya el kalkmaz)

(bkz: anaya el kalkmaz)
babadan oğula geçen bi gelenek.
dünyanın en zevk veren, heyecan yaratan olgularından biri. ben uzun zamandır babamdan dayak yemiyorum, hayat daha sıkıcı şimdi. eskiden güzel güzel dayağımı yiyip mutlu oluyordum böyle olmuyor. hayatımda adrenalin yok.
normal aralıklarla babanın çocuğuyla " kürneşme " amacıyla yaptıkları geleneksel aielevi ayindir. arada gıdıklanılır, çocukda ileriye dönük tik belirmesi muhtemel yerlere parmak atılır ve son olarak çocuk nazikce kanepeye doğru itilerek adrenalin patlamasıyla dolu ekşın anlarına nokta koyulur.

çok şükür gelişimim hızlıydı 10 yaşımdan sonra kürneşmeyi bıraktık.

(bkz: sadizm potansiyeli)
çocukluğun en unutulmaz hatıralarındandır. biraz büyüdüğünde gerçekleşen bu tür eylemler travmalara neden olur ve çocuğun evi terk etmesine kadar uzayabilir.
işte o an görürsünüz bir babanın nasıl caniye dönüştüğünü. küçükken her seferinde bu diğeri gibi olmayacak kesin küsüyorum artık konuşmayacağım onunla dersiniz. ama yapamazsınız. bir daha dövdüğünde yine aynı sözü verirsiniz kendinize. ve yine tutamazsınız. babadır.
babadan dayak yemek kötüdür tabi çocuk ta psikolojik sorunlar yaratabilir.Bundan daha kötüsü babanın lafla dövmesi o daha onur kırıcıdır.
. olmazsa olmazlardandır.
bazı erkeklerin (baba diyemiyorum onlara) gücünün çocuğuna yettiği, sinirini çocuktan aldığı ve acıması, sevgisi ve insanlığı olmadığı için çocuk üstünde gösterdiği güç gösterisi.
eğer babanın elleri kocamansa berbat bişeydir. beyninizi kafanızın içinde ters döndürebilir.
özellikle hak etmediğiniz zaman daha çok koyar.
Sizi okul, mahalle, vb. bölgelerde reis yapabilir.
Çünkü size güç verir tecrübe olur.
Biz babadan böyle gördük şarkısını anımsatan hadisedir.
dövüyorsa bir sebebi vardır. sıpalığın lüzumu yok.