bugün

Sorguladığin an özgürleşirsin çocuğum.
Sorgulama yavrum. Allah kızar. Det. Det.

Bak sana legonun yeni çıkan gemiciklerinden aldım onlarla oyna. Büyük adam ol.

Babacim babacim bana okçu legolarından al.

Varsa alırım çocuğum dur bir soruşturayım.
ilginç bir soru. Evet.
En çok da buraya gelip uzun uzun toplumsal tespit yapanlara, hehe afferin akıllı kızmış diyenlere acıyorum lan. Yahu adam kendi başlığını defalarca uplamış,
(bkz: anne o amca neden arapça çığlık atıyor korkuyorum)
(bkz: cami manzarası karşısında domuz yiyip şarap içmek)
Gibi başlıklar açmış. Format belli. Amaç belli. Bildiğin trollüyor lan. Resmen dalga geçiyor olm sizinle. Helal olsun kimin her duyduğuna inanan saftiriklerden olduğunu görmüş olduk.

Not: de bağlacı ayrı.
Babacım annemin türbanı birilerini neden bu kadar rahatsız ediyor
Babacım anneme türbanı evlendikten sonra sen mi taktırdın
Herşey sorulabilir ve hepsi de çok mantıklı.
Babacım neden ayrılınca sen nafaka ödeyeceksin annem ödemeyecek
Babacım neden sen çalışacaksın annem yiyecek
Babacım ben neden senin evladınım başkasının değil.
Tirrek enstantane doğru mu bilemem ama çocuklar babacığım, anneciğim diye konuşuyor. Bil istedim.
(bkz: Kesin yaşanmıştır bu)
görsel
görsel
görsel
görsel

Büyüyünce namus kavramının türbanla alakası olmadığını öğrenecek bir kız çocuğunun kafasını kurcalamış soru.
velev ki bu yaşanmamış ve bu soru sorulmamış.
yaşansa ne cevap vereceksiniz.
kızlara soru soramayacak kadar baskı kurmak dışında hiçbir çözümünüz yok.
Kesin yasanmistir bu.
o çocuk bu soruları gerçekten sormuşsa eğer ertesi günden itibaren ona da takmıştır o adam. namusu korumak içinmiş bak hele. insanlar başını örtünce her şey dört dörtlük oluyor demek ki. o parklarda apartman köşelerinde gördüğümüz kızlar istisna mı müstesna mı oluyor bu durumda.

bu olay gerçek olmasa bile bire bir böyle düşünen milyonlarca adam var bu ülkede. kendileri rusa giderler romene giderler ama karıları saçlarının telini gösterirse namuslarına zarar gelir. evde karısı çocuğu beklerken her haltı yerler ama sorulunca "ben erkeğim" derler kadının gözü kazara sağa kaysa gözünü oymaya çalışırlar. velhasılı bunlardan çok var bu coğrafyada. örtünmenin kişinin "kendi inançları ve ahireti için" yaptığını idrak edemediler 1500 yıldır. hala kendi namusları için örtünmeli zannediyorlar kadınları.
Hikaye olmamış, bu yazar kardeşimiz film senaryosu falan yazsa batar. Ha gerçek olduğunu düşünelim, burada da çocuğun babası durumu iyi anlatamamış, başörtüsü dinimiz gerektirdiği için örtülür demeliydi. Namus bir açıklama olamaz. O zaman bütün açıklar namussuz mu oluyor. Saçma. Cocuk da alpere aşıkmış. Nerden tutsan elde kaliyor. Olmamış.
Gerçekse de olmamış, hayalde de olmamış.
Küçük çocuk beyni > yobaz beyni.
uff yaa zekaya bak okuyunca ateist oldum.
Daha mantıklı bir çocuk daha görmedim...