1. 1.
    Akıllara gelen bir soru.
    Gelinen süreçte akp nin siyaseten ömrünü tamamladığını varsayarsak eğer yeni bir lider yeni yüzler ve yeni bir söylemle ile bu dönüşümü gerçekleştirmek hiç mantıksız değil.
    4 ... judas
  2. 2.
    cevap veriyorum; evet.net...
    akpnin son dönem kendi tabanında kaybettiği ivmeyi
    yine akp kafasında, ama sanki yeni bir solukmuş gibi gösterilen partiye
    kaydırma oyunudur bu...
    aynı taban, aynı insanlar, aynı kafa, aynı politikalar...sorunun kaynağıyla sorun çözmeye alışmış anadolu insanı için aynı tiyatronun postmodern versiyonu..
    5 ... wun tu
  3. 3.
    Kaçış kapsülü olabilir.

Akp bünyesinde toplanan faydasız ve yiyici tiplerden kurtulmak için böyle bir yol izlemiş olabilirler. Faydalı ve yiyici tiplerle devam ederler.
    ... star tirrek
  4. 4.
    Tutmayacaktır. Taklitler aslını yaşatır.ali babacan efendi bir aile babası ve bakan olabilir. Ama meydanlara çıkıp kitleleri peşinden surukleyemez. Liderlik ayrı bir olay.
    4 ... giden gider
  5. 5.
    harbi lan. hiç böyle düşünmemiştim. çok mantıklı teori.
    ... eti cin baba
  6. 6.
    akp bu kadar komplike düşünecek bir akla sahip değil. bundan 5-10 yıl önce böyle bir plana ihtimal verilirdi ama şu an akp doğaçlama ayakta kalmaya çalışıyor. son seçimlerdeki çelişkilerine hepimiz şahit olduk.
    1 ... ruh okuzu
  7. 7.
    Fetö kozasını terk edip, ithamlardan sıyrılıp yeni şerefsizliklere kanat açmak için gayet iyi bir fikir.
    Babacan buna yol verir mi ?
    Sanmıyorum.
    1 ... gravedigger
  8. 8.
    Adalet ve kalkınma projesini hazırlayanların bir projesi olabilir.
    2 ... huseyin c
  9. 9.
    Görevden alınan Merkez bankası başkanı Babacan tedrisatından..bu hassas dönemde görevden alınması bana garip geldi. olası yeni partide kendisini görmek hatta olası kabinde bakan olması yadırganmaz. Hatta istifa edip ayrılsa bu kadar konuşulmazdı sanırım.
    ... judas